info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

M.E.V Feller Probifast

Çmimi:1,140.00 L 1,026.00 L -10%

Suplement ushqimor me probiotikë, i formuluar specifikisht për sistemin tretës
Paketim x 10 bustina

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

10 bustina

Suitable For

,

M.E.V Feller® Probifast është produkt unik i kulturave bakteriale, të përshtatura për t’u përdorur nga fëmijet dhe të rriturit.
I prodhuar me teknologjinë Fast Melt të shkrirjes së shpejtë në gojë, mundëson përdorim të thjeshtë, pa marrje shtesë të lëngjeve.
Ka shijen freskuese të frutit të manaferrave.

Përgatitet në doza te pershtatshme ditore që përmbajnë dy lloje kulturash bakteriale, Bifidobacterium lactis BL-04 dhe Lactobacillus rhamnosus BIFOLACTMGG.
Secili prej llojeve të bakterit vepron në pjesë të ndryshme të zorrës:
– Bifidobacterium lactis BL-04 janë prezente në pjesën e poshtme të zorrëve;
-Lactobacillus rhamnosus GG në pjesën e sipërme, me të cilën mundësohet mbështetje përgjatë gjithë traktit të zorrëve.

Mbrojtjen e kulturave bakteriale nga acidi gastrik e ofron teknologjia e patentuar, inteligjente e mikrokapsuluar ProTarget® e cila siguron veprimin e synuar me çlirimin dhe kolonizimin e bakterieve përgjatë mukozës së zorrëve.
Produkti gjithashtu përmban edhe vitaminën D, e cila kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar.
Një sistem i shëndetshëm tretës është themeli i shëndetit të të gjithë organizmit!

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Rekomandohet që të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç të konsumojnë 1 bustinë në ditë.
Fëmijët deri në 12 vjeç rekomandohet të konsumojnë gjysmën e dozës së të rriturve.
Përmbajtja e bustinës hidhet direkt në gojë.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit në dozën e rekomanduar ditore Sasia PU**
Lactobacillus rhamnosus BIFOLACTM GG 12,5 mg (6,25 x 109*CFU)
Bifidobacterium lactis BL-04 11,11 mg (1 x 1010*CFU)
Vitamina D3 (kolekalciferol) 8,2 µg 164 %
*CFU – kolonitë bakteriale
**% në raport me nevojat ditore për të rriturit

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.