info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Lacalut Dental Floss

Çmimi:380.00 L 342.00 L -10%

Fill dentar për pastrimin e hapësirave interdentare

Stock: Ka stok

SKU: LACA010
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

50 ml

Suitable For

Fije speciale për pastrimin e hapësirave ndërmjet dhëmbeve. Përdorimi i një furçe dhëmbësh ju lejon të pastroni vetëm tre nga pesë sipërfaqet e dhëmbit të një personi. Dy sipërfaqet e mbetura midis dhëmbëve kërkojnë kujdes të veçantë, pasi mbetjet e ushqimit nga hapësira interdentale nuk mund të nxirren me furçë. Prandaj, prishja e dhëmbëve shpesh fillon në këtë zonë.

Për shkak të diametrit tepër të vogël, Lacalut Dental Floss pastron dhe hapësira të cilat nuk arrihen nga furça e dhëmbëve.
Parandalon formimin e pllakave dentare dhe I jep freski gojës tuaj.

Përdoret pas çdo larje
të dhëmbëve me furçë, ose pas çdo vakti për të larguar ushqimin e mbetur në hapësirën ndërmjet dy dhëmbëve.