info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

Laboratoire Modilac Expert RIZ 1

Çmimi:5,500.00 L

Qumësht formulë për foshnje 0-6 muaj, me intolerancë ndaj laktozës dhe proteinave të qumështit të lopës
800 g

Stock: Ka stok

SKU: MODI05
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

800 g

Mosha

Suitable For

Qumështi i gjirit është qumështi më i përshtatshëm për të porsalindurit.
Përmban të gjitha vlerat ushqyese, të nevojshme për zhvillimin infantil dhe një sistem imunitar të shëndetshëm.
Në rastin kur ushqyerja me gji nuk është e mundur, ose qumështi i gjirit i pamjaftueshëm, atëherë mund të përdoret qumështi formulë.

Për foshnjet që janë alergjike ndaj proteinave të lopës ose intolerantë ndaj laktozës, Modilac ofron një formulim specifik Modilac RIZ.
Përmban:
– proteina të orizit pjesërisht të hidrolizuara.
– kalçium.
– DHA.

Nuk përmban laktozë.

Ruajeni qumështin pluhur në një vend të freskët, larg burimeve të nxehtësisë.
Përpara se të përgatisni qumështin lani duart.
Përgatiteni qumështin në momentin që do të ushqeni foshnjen tuaj.
Rekomandohet të konsumohet brenda 1 ore nga përgatitja.
Pjesa që mbetet hidhet, nuk ripërdoret më.
Përdoret deri në 4 javë nga hapja.

Sterilizoni shishen e ushqimit.
Shtoni sasinë e nevojshme të ujit në shishe.
Përdorni ujë për fëmijë, me sasi të ulët mineralesh ose ujë të zier paraprakisht dhe të ftohur.

Për të përgatitur qumështin uji duhet të jetë i vakët, në temperaturë rreth 40-45°C.
Shtoni aq lugë dozuese sa rekomandohet, bazuar në moshën e foshnjës tuaj (raporti është 1 lugë pluhur me qumësht me 30 ml ujë).
Mbylleni shishen dhe tundeni fort me qëllim që të tretet i gjithë pluhuri.
Përpara se t’ia jepni foshnjes kontrolloni temperaturën e qumështit.

Maltodextrins, vegetable oils (palm, rapeseed, copra, sunflower), partial hydrolyzate of rice proteins, starch, calcium phosphate, emulsifiers (citric esters of mono and diglycerides of fatty acids, sunflower lecithin, soy lecithin), chloride potassium, potassium phosphate, oil from the micro-algae Schizochytrium sp. (DHA), L-lysine, sodium citrate, magnesium carbonate, vitamin C, ferric pyrophosphate, sodium chloride, L-tryptophan, L-threonine, copper sulphate, choline chloride, taurine, inositol, nucleotides, sulphate of manganese, potassium iodate, L-carnitine L-tartrate, antioxidants (extract rich in tocopherols, L-ascorbyl palmitate, alpha tocopherol), vitamin E, zinc sulphate, nicotinamide, sodium selenite, calcium pantothenate, riboflavin, vitamin B6, vitamin A, thiamin,

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.