info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

La Roche Posay Anthelios Oil Correct SPF 50+

Çmimi:3,700.00 L 2,960.00 L -20%

Xhel krem mbrojtës ndaj rrezatimit diellor me SPF 50+, për lëkurë të yndyrshme me tendencë akneike
50 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

50 ml

Skin Type

,

Specific For

Spf

Suitable For

Përkujdesje kundër diellit me spektër të gjerë mbrojtje e cila redukton dukshëm poret e zmadhuara dhe korrigjon imperfeksionet.

-Acidi salicilik: Pastron në thellësi poret.
-Niacinamide: Korrigjon imperfeksionet e lëkurës.
-Zinku: Veprim anti-inflamator dhe rregullues i sebumit.

 

Veprim anti-oksidues: mbron nga stresi oksidativ i shkaktuar nga ndotja dhe rrezet infra të kuqe.

Formulim i përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme dhe të yndyrshme.

I përshtatshëm edhe për lëkurë me tendencë akneike.

Nuk lë ndjesi të yndyrshme në lëkurë.
Efekt matifikues deri në 12 orë.

Kompleksi i përbërësve aktivë [acid salicilik + niacinamide + zink + airlicium].

Aplikohet në lëkurë në mëngjes 30 minuta përpara ekspozimit në diell dhe riaplikohet gjatë ditës.

AQUA / WATER / EAU • SILICA • ISOPROPYL PALMITATE • BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE • ETHYLHEXYL SALICYLATE • ETHYLHEXYL TRIAZONE • BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE • DICAPRYLYL ETHER • NIACINAMIDE • DROMETRIZOLE TRISILOXANE • PHENYLBENZIMIDAZOLE SULFONIC ACID • DIISOPROPYL ADIPATE • TRIETHANOLAMINE • GLYCERIN • ZEA MAYS STARCH / CORN STARCH • DIISOPROPYL SEBACATE • DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE • PENTYLENE GLYCOL • TOCOPHEROL • SODIUMSTEAROYL GLUTAMATE • PERLITE • ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER • CAPRYLYL GLYCOL • CI 15510 / ORANGE 4 • CI 16035 / RED 40 • INULIN LAURYL CARBAMATE • ISOPROPYL LAUROYL SARCOSINATE • P-ANISIC ACID • SALICYLIC ACID • SILICA SILYLATE • SODIUM POLYACRYLATE • TEREPHTHALYLIDENE DICAMPHOR SULFONIC ACID • TITANIUM DIOXIDE • TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE • TROMETHAMINE • XANTHAN GUM • ZINC PCA • PARFUM/ FRAGRANCE. (CODE F.I.L. : N292036/1)

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.