info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Health Aid Zinc Citrate 100 mg

Çmimi:2,210.00 L 1,768.00 L -20%

Suplement ushqimor me citrat zinku.
100 tableta

Stock: Ka stok

SKU: H.AID41
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

100 tableta

Suitable For

,

1 në 3 persona në mbarë botën kanë mungesë të zinkut.
Mungesa e tij në organizëm sjell probleme me përqendrimin, probleme me stomakun, uljen e ndjenjës së nuhatjes dhe shijes, rënien e flokëve, humbjen e oreksit dhe humbjen e pashpjegueshme të peshës.
Problemet e fertilitetit mund të agravohen nga mungesa e zinkut. Problemet e përsëritura shëndetësore që lidhen me një sistem të ulët imunitar mund të jenë gjithashtu një tregues i mungesës së zinkut. Gjithashtu, plagët e hapura kërkojnë më shumë kohë për t’u mbyllur.

Zinku është i përfshirë në një numër të madh funksionesh biologjike.
Zinku ndihmon ndarjen normale qelizore, gjë që e bën atë veçanërisht të rëndësishëm për rritjen dhe zhvillimin gjatë shtatzënisë dhe fëmijërisë.
Është i përfshirë në formimin dhe mineralizimin e kockave, duke ndihmuar në ruajtjen e kockave dhe dhëmbëve të fortë e të shëndetshëm.
Zinku gjithashtu luan një rol të rëndësishëm në sintezën e kolagjenit dhe proteinave, përforcon shikimin, rrit fertilitetin dhe imunitetin.
Duke qënë në formë citrati, përthithet mirë nga organizmi dhe është zgjedhja ideal për persona me stomak të ndjeshëm.

Ky suplement është i dobishëm për:

– Personat që dëshirojnë të forcojnë sistemin e tyre imunitar.
– Ata që dëshirojnë të ndihmojnë në ruajtjen e kockave, flokëve, lëkurës, thonjve dhe shikimit të shëndetshëm.
– Meshkujt impotent.
– Ata që dëshirojnë të ushqejnë sistemin riprodhues dhe të rrisin shanset e tyre për fertilitet.
– Njerëzit që kërkojnë të mbrojnë trupin e tyre kundër dëmtimit oksidativ.
– Absorbimin normal të vitaminës A.

Nuk përmban:
– maja
– gluten
– grurë
– qumësht
– kripë
– ngjyrues artificialë.

I përshtatshëm për vegjetarianë dhe veganë.
Suplementet ushqimore nuk zëvendësojnë dietën ushqimore.

Të rriturit një tabletë në ditë gjatë ushqimit.
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore nëse nuk këshillohet nga një person i kualifikuar.

Bulking Agent (dicalcium phosphate, microcrystalline cellulose), Zinc Citrate, Disintegrant (croscarmellose sodium), Anticaking Agent (veg. stearic acid, veg. magnesium stearate, silicon dioxide), Coating (hypromellose, polydextrose, talc, maltodextrin, medium chain triglycerides).

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.