info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Health Aid Junior-vit

Çmimi:1,690.00 L 1,352.00 L -20%

Suplement ushqimor me vitamina dhe minerale për fëmijë mbi 2 vjeç.
30 tableta të përtypshme

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

30 tableta të përtypshme

Suitable For

Suplement ushqimor për fëmijë, i pasur me vitamina, minerale dhe elementë gjurmë, të nevojshme për të ndihmuar në rritjen dhe zhvillimin e shëndetshëm të fëmijës suaj.
Me shije të ndryshme frutash.

Tabletat HealthAid JuniorVit mund të jenë të dobishme për:

– Fëmijët që nuk marrin lëndë ushqyese të mjaftueshme nga dieta e tyre për shkak të zakoneve jo të mira të të ngrënit.
– Fëmijët me mungesë energjie.
– Fëmijët që kanë vështirësi në gëlltitjen e tabletave.
– Fëmijët atletikë ose ata që bëjnë aktivitete të rregullta sportive në shkollë.
– Fëmijët që marrin mjekim.
– Fëmijët, të cilëve në përgjithësi u mungon stimulimi mendor, fokusi dhe përqendrimi.

Ky produkt përmban hekur, i cili nëse merret me tepricë, mund të jetë i dëmshëm për fëmijët shumë të vegjël.

Nuk përmban:
– maja
– gluten
– grurë
– qumësht
– sojë
– ngjyrues artificialë.

I përshtatshëm për vegjetarianë.
Suplementet ushqimore nuk zëvendësojnë dietën ushqimore.

Fëmijët mbi 2 vjeç, 1 tabletë në ditë.
Fëmijët mbi 6 vjeç, 2 tableta në ditë.
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore nëse nuk këshillohet nga një person i kualifikuar.

Sweetener & Sugar (sucrose, xylitol, sucralose powder), Inulin (fructo-oligosaccharides – FOS), Magnesium Hydroxide, Iron † (ferrous fumarate), Calcium Carbonate, Vitamin C (ascorbic acid), Flavour Enhancer (tutti frutti flavour, citric acid), Nicotinamide, Citrus Bioflavonoids, Anti-caking Agent (veg. stearic acid, silicon dioxide, veg. magnesium stearate), Vitamin E Natural (d-alpha tocopherol), Natural Colour (beetroot powder), Thiamin Mononitrate, Zinc Oxide, Pyridoxine HCl, Calcium-D-Pantothenate, Riboflavin, Vitamin A Acetate, Vitamin D3, Inositol, Copper Sulphate, Manganese Sulphate, Para Amino Benzoic Acid (PABA), Potassium Chloride, Folic Acid, Chromium Picolinate, Sodium Molybdate, Vitamin K1, Potassium Iodide, D-Biotin, Sodium Selenite, Choline Bitartrate, Vitamin B12.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.