info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ULJET e BLACK FRIDAY | Ofertat më të mira të vitit | Sasi e limituar* | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me Iute |

  • Zbulo ULJET e BLACK FRIDAY | Ofertat më të mira të vitit | Sasi e limituar* | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me Iute |

  • Zbulo ULJET e BLACK FRIDAY | Ofertat më të mira të vitit | Sasi e limituar* | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me Iute |

Gravol 50 mg (dimenhidrat)

Çmimi:443.00 L

Medikament që përdoret për të pakësuar ndjesinë e të vjellave gjatë udhëtimeve
Kuti x 30 tableta

Stock: Ka stok

SKU: 000559
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Action

Formulimi

Masa

30 tableta

Suitable For

,

Tabletat Gravol Easy to Sëalloë kanë një veshje të veçantë (Filmkote), një shtresë të lëmuar që i bën tabletat të gëlltiten lehtë dhe eliminon çdo shije të hidhur.

Indikimet:
Për parandalimin dhe trajtimin e të përzierave, të vjellave dhe marramendjes gjatë udhëtimeve.

Mund të shkaktojë përgjumje.
Shmangni drejtimin e një automjeti ose kryerjen e detyrave që kërkojnë vigjilencë mendore.
Shmangni pijet alkoolike.
Mos e merrni nëse vuani nga glaukoma, sëmundje kronike të mushkërive, vështirësi në urinim për shkak të zmadhimit të prostatës, nëse jeni shtatzënë ose ushqeni me gji.

Mos e përdorni së bashku me antihistaminikë të tjerë, medikamente me veprim qetësues pa u konsultuar me një mjek.
Mund të shkaktojë nxitje të sistemit nervor veçanërisht te fëmijët.

Përdorimi për kohë të gjatë duhet të bëhet vetëm me këshillën e mjekut.

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet brenda në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Të rrituritmund të konsumojnë 1-2 tableta, rreth 30 minuta para nisjes për udhëtim (më mirë akoma nëse merret 1-2 orë para nisjes).
Doza mund të ripërsëritet mbas 4 orësh. Mund të merren maksimumi 8 tableta në 24 orë.

Fëmijët 6-12 vjeç mund të konsumojnë 1/2-1 tabletë rreth 30 minuta para nisjes (më mirë akoma nëse merret 1-2 orë para nisjes).
Doza mund të ripërsëritet mbas 6-8 orësh. Mund të merren maksimumi 3 tableta në 24 orë.

dimenhydrinate, croscarmellose sodium, yellow 6 aluminium lake, iron oxide yellow, lactose monohydrate, magnesium stearate, microcrystalline celullose, polyethylene glycol, polyvinil alcohol, silicon dioxide, strach, talc, titanium dioxide

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.