info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

Ofertë!

Germaine de Capuccini Timexpert Sun Summer Kit

Çmimi:5,500.00 L 4,400.00 L -20%

Set mbrojtës dhe hidratues për fytyrën dhe buzët.
50 ml, 15 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

,

Masa

15 ml, 50 ml

Skin Type

Specific For

,

Spf

,

Suitable For

Set mbrojtës dhe hidratues për fytyrën dhe buzët.

Seti përmban:
-Timexpert Sun Anti-Ageing Protective Fluid SPF 30
-Hydracure Anti-Pollution Lip Protector SPF 20

Timexpert Sun Anti-Ageing Protective Fluid SPF 30

Fluid i cili mbron dhe riparon qelizat staminale, parandalon shfaqjen e njollave të errëta nga dielli dhe stimulon në mënyrë të sigurt procesin e nxirjes.
Ekstrakt 100% i pastër i rrënjës së xhinxherit:
• Ngadalëson plakjen e lëkurës
• Qetëson skuqjen
• Rrit aftësinë natyrale të lëkurës për t’u rigjeneruar
• Redukton ndjesitë e djegies
• Njëtrajtëson tonin e lëkurës
• Redukton rrudhat dhe vijat e holla
• Parandalon njollat ​​e errëta të formuara nga drita blu
• Mbron lëkurën nga ndotja.

Hydracure Anti-Pollution Lip Protector SPF 20

Balsam multifunksional për buzët i cili mbron nga rrezatimi UV dhe dëmtimet e ndotjes, duke hidratuar thellësisht buzët dhe duke u dhuruar shkëlqim.
Filtrat mbrojtës ofrojnë mbrojtje efektive dhe parandalojnë acarimet dhe dehidrimin e shkaktuar nga rrezet e diellit.
Mikrosferat e hialuronatit të natriumit dhe acidi hialuronik ndihmojnë buzët të ruajnë lagështinë deri në 8 orë pas aplikimit.
Pantenoli i koncentruar përmirëson hidratimin e shtresës më të jashtme të buzëve dhe i ndihmon buzët të rigjenerohen.
Teksturë e hollë e cila nuk ngjit.

Aplikojeni fluidin në fytyrë 30 minuta para ekspozimit në diell. Riaplikojeni cdo 2 orë për një mbrojtje të sigurt.
Aplikoni balsamin e buzëve disa herë në ditë sipas nevojës.

Timexpert Sun Anti-Ageing Protective Fluid SPF 30 Ingredients:

Aqua (Water) – Solubilizing Agent
Octocrylene – Sunscreen Agent
Phenoxyethyl Caprylate – Emollient
Caprylic/Capric Triglyceride – Emollient
Butyl Methoxydibenzoylmethane – Sunscreen Agent
Ethylhexyl Salicylate – Sunscreen Agent
Pentylene Glycol – Humectant
Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid – Sunscreen Agent
Talc – Opacifying Agent
Phenethyl Benzoate – Emollient
Cera Alba (Beeswax) – Emulsion Stabilizer
Tromethamine – pH Adjuster
Coco-Caprylate/Caprate – Emoliente
Sodium Stearoyl Lactylate – Emulsifying Agent
Polyglyceryl-6 Polyricinoleate – Emulsifying Agent
Magnesium Sulfate – Rheologic Additive
Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine – Sunscreen Agent
Titanium Dioxide – Sunscreen Agent
Triheptanoin – Emoliente
Polyglyceryl-2 Isostearate – Emulsifying Agent
Hydrolyzed Jojoba Esters – Emollient
Ethylhexylglycerin – Emollient
C9-12 Alkane – Solubilizante
Polyurethane-100 – Emoliente
Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract – Active Ingredient
Disteardimonium Hectorite – Rheologic Additive
Xanthan Gum – Rheologic Additive
Disodium EDTA – Chelating Agent
Parfum (Fragrance) – Fragrance Ingredient
Magnesium Stearate – Opacifying Agent
Silica – Opacifying Agent
Aluminum Hydroxide – Opacifying Agent
Tocopherol – Antioxidant
Benzyl Salicylate – Fragrance Ingredient
Coumarin – Fragrance Ingredient
Linalool – Fragrance Ingredient
Alpha-Isomethyl Ionone – Fragrance Ingredient
Eugenol – Fragrance Ingredient

Hydracure Anti-Pollution Lip Protector SPF 20 Ingredients:

Isostearyl Isostearate, Hydrogenated Palm Kernel Glycerides, Hydrogenated Palm Glycerides, Polybutene, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Ethylhexyl
Methoxycinnamate, Hydrogenated Rapeseed Oil, Ethylhexyl Salicylate, C30-45 Alkyl Dimethicone, Aqua (Water), Pentaerythrityl Tetraisostearate, Panthenol, Behenyl Alcohol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Olus (Vegetable Oil), Isoamyl p-Methoxycinnamate, Cera Alba (Beeswax), Tocopheryl Acetate, Sodium Hyaluronate, Ascorbyl Palmitate, Ethylhexyl Palmitate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Jasminum Grandiflorum Flower Wax, Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax,
Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax, Luffa Cylindrica (Luffa Cylindrica Seed Oil), Tocopherol, Hydrogenated Vegetable Oil, Hydrogenated Castor Oil, Saccharin, Polydextrose, Sodium Cyclamate.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.