info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

Ofertë!

Germaine de Capuccini Excel Therapy O2 Pollution Defense Eye Contour

Çmimi:5,000.00 L 4,000.00 L -20%

Krem me efekt hidratues dhe veprim efektiv kundër ndotjes, specifik për zonën e syve.
15 ml

Stock: Ka stok

SKU: GRM051
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

Masa

15 ml

Specific For

Suitable For

Me një teksturë ultra të lehtë, ky krem ​​për sytë përmban teknologji të madhe kundër ndotjes për të mbrojtur dhe riparuar në mënyrë efektive lëkurën nga katër llojet kryesore të ndotjes. Toni i tij rozë dhe pigmentet optike ndriçojnë dhe freskojnë menjëherë zonën e konturit të syve, ndërsa përbërësit oksigjenues ndihmojnë gjithashtu në parandalimin e shfaqjes së linjave dhe rrudhave të hershme.

Teknologjia ekskluzive kundër ndotjes vepron në sipërfaqen e lëkurës për të minimizuar efektet e ndotjes. Përmban dy formula kryesore:
-Blue Light Block: Bllokon dëmtimin në lëkurë të shkaktuar nga valët elektromagnetike të emetuara nga pajisjet elektronike si kompjuterët, telefonat dhe dritat LED.
-Triple Anti-pollution Shielding: Krijon një film të hollë mbrojtës në lëkurë për të parandaluar depërtimin e PM 2.5 dhe grimcave toksike të ajrit, duke siguruar një mburojë fizike mbrojtëse kundër rrezeve UV.

Life Cytoxygen çliron një përqendrim të lartë të oksigjenit të pastër në dermë,për të detoksifikuar lëkurën.

Pigmentet optike korrigjojnë menjëherë rrathët e zinj dhe ndriçojnë konturin e syve.

Tetrapeptidet kanë efekt dekongjestionues dhe mbrojnë kolagjenin dhe elastinën.

Aplikojeni në zonën e konturit të syve në mëngjes dhe mbrëmje.

Aqua (Water), Glycerin, Propylene Glycol, Pentylene Glycol, Hexylene Glycol,
Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Perfluorodecalin, Caesalpinia
Spinosa Fruit Extract, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Hyaluronic Acid,
Lactis Proteinum (Milk Protein), Kappaphycus Alvarezii Extract, Sodium Hyaluronate,
Biosaccharide Gum-4, Acetyl Tetrapeptide-5, Phospholipids, Fructose, Glucose,
Lactose, Carnosine, Sphingolipids, Urea, Sucrose, Dextrin, Glycosphingolipids,
Aspartic Acid, Glutamic Acid, Alanine, Mel (Honey Extract), Butylene Glycol, Isostearyl Neopentanoate, Octyldodecyl Stearate, Peg-75 Shea Butter Glycerides, 1,2- Hexanediol, Hexyl Nicotinate, Mica, Titanium Dioxide, Sodium Citrate, Glyceryl Polyacrylate, Xanthan Gum, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Dehydroacetic Acid, Benzoic Acid, Parfum (Fragrance), Hexyl Cinnamal, Linalool, Benzyl Salicylate, Citronellol, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Cinnamyl Alcohol, Eugenol, CI 77491 (Iron Oxides).

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.