[email protected]

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • 1 QERSHOR OFERTA | …vetëm pak ditë | **OFERTË e limituar | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • 1 QERSHOR OFERTA | …vetëm pak ditë | **OFERTË e limituar | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • 1 QERSHOR OFERTA | …vetëm pak ditë | **OFERTË e limituar | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

Profarma Eugenol me pika

Çmimi:153.00 L

Preparat dentar
Tretësirë me pika për përdorim lokal
Flakon x 5 ml

Stock: Ka stok

SKU: 5222
Etiketë:

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

5 ml

Suitable For

Përshkrimi

Eugenoli ka veprim analgjezik, antiseptik dhe prodhon anestezi lokale.
Veprimi bakterostatik i eugenolit është kundër:
– Staphylococcus aureus;
– Escherica Coli;
– Pseudomonas aeruginosa;
– Candida albicans.

Përdoret për të qetësuar dhimbjet e dhëmbit.

Mos përdorni Eugenol nese jeni te ndjeshëm nga ndonjëri prej përbërësve të pranishëm në formulim.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Siguria e këtij bari në shtatzëni dhe ushqyerje me gji nuk është vërtetuar akoma. Për këtë arsye duhet të evitohet përdorimi i tij nga gratë që ushqejnë me gji dhe ato që janë shtatzëna.

Efekte të mundshme anësore:
– reaksione alergjike;
– kruarje;
– të vjella;
– vështirësi në frymëmarrje;
– sedacion;
– dëmtim lokal i indeve të gojës;
– plagë në buzë.

Përpara përdorimit të këtij bari lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Dentisti juaj do ju informojë për dozën e Eugenolit që duhet të përdorni dhe kur ta përdorni atë.
Sipas porosisë së dentistit vendoset një tampon pambuku, i lyer me eugenol në kavitetin e dhëmbit të prishur.

Përbërësit

eugenol i bidistiluar