info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Epitech Group Balanil Gel Intimo

Çmimi:2,950.00 L

Xhel për trajtimin lokal simptomatik të balanitit dhe balanopositit
30 ml

Stock: Ka stok

SKU: 004490273
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulimi

Masa

30 ml

Suitable For

Xhel që ruan integritetin morfo-funksional të organeve gjenitale mashkullore, duke ndihmuar kështu në parandalimin e zhvillimit dhe përparimit të patologjive inflamatore te tyre.

Adelmidroli, përbërësi i tij kryesor, vepron në mënyrë efektive në rast inflamacioni, duke ruajtur reaktivitetin e duhur të lëkurës dhe duke kryer një veprim qetësues dhe anti-skuqje.
Acidi Hialuronik, hidratues dhe zbutës i fortë, promovon lubrifikiminn e zonës gjenitale dhe bën të mundur riepitelizimin e indeve të inflamuara.

Ruhet në temperaturë ambjenti.
Të shmanget kontakti me sytë; shpëlani sytë me ujë të bollshëm nëse dicka e tillë ndodh.
Të mbahet larg fëmijëve.
Të mos përdoret nëse paketimi është i dëmtuar.
Nuk rekomandohet të përdoret te personat që kanë alergji nga ndonjëri prej përbërësve.

Rekomandohet të aplikohet një shtresë e hollë xheli në zonën që do trajtohet 2 herë në ditë ose siç e rekomandon mjeku juaj.

aqua, echinacea angustifolia extract, peg-40 hydrogenated castor oil, sodium PCA, adelmidrol, algin, sodium hyaluronate, sodium hydroxide, lactic acid, 2-bromo-2-nitropane-1,3-diol, usnic acid, phytosdphingosine, trans-2-dodecenedioic acid

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.