info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Elgydium Dental Floss Chlorhexidine

Çmimi:550.00 L 440.00 L -20%

Fill dentar me klorheksidinë
50 m

Stock: Ka stok

SKU: EL025
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

50 m

Suitable For

Filli dentar dhe furçat interdentare janë të domosdoshme për një higjienë të mirë orale.
Pastrojnë plotësisht hapësirat midis dhëmbëve dhe parandalojnë krijimin e pllakave bakteriale.

Përdorimi i tyre është sidomos i rëndësishëm për personat që kanë tela dhe implante.

Filli dentar Elgydium Chlorhexidine është i veshur me dyllë dhe nuk ka shije.
Klorheksidina ka veprim anti-bakterial.

Prisni 30 cm fill dentar.
Rrotullojeni rreth gishtit tregues.
Duke përdorur gishtin e madh lëvizni fillin dentar me qëllim që të pastroni plotësisht hapësirën midis dhëmbëve.
Rrëshqisni fillin dentar në të dyja anët e dhëmbit për një pastrim total të tij.