info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Elgydium Anti-Plaque Toothpaste Gel

Çmimi:750.00 L 600.00 L -20%

Pastë dhëmbësh që parandalon formimin e pllakave bakteriale
75 ml

Stock: S’ka stok

SKU: EL027
Etiketë:

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

75 ml

Suitable For

Pasta Anti-Plaque Elgydium kombinon klorheksidinën me karbonatin e kalçiumit, me qëllim që të parandalojë formimin e pllakave bakteriale në gojë.
Ajo gjithashtu parandalon formimin e gurëzave dhe irritimet e mishrave të dhëmbëve.

Në një studim klinik ku morën pjesë 42 individë, të cilët përdorën pastën 3 herë në ditë u vu re pakësim i pllakave dentare me 50%.

Përmban:
-klorheksidinë me veprim antiseptik;
-karbonat kalçiumi, i nevojshëm për rimineralizimin e dhëmbëve dhe për ruajtjen e një pH normal në gojë.

Rekomandohet të përdoret 2-3 herë në ditë, për larjen e dhëmbëve.
Këshillohet të përdoret së bashku me një furçë të përshtatshme për parandalimin e pllakave bakteriale si p.sh Elgydium Anti-Plaque Toothbrush.

chlorhexidine, calcium carbonate

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.