info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Dermedic Capilarte Serum Treatment For Hair Growth

Çmimi:3,230.00 L 2,261.00 L -30%

Serum trajtues për rritjen e flokëve dhe parandalimin e rënies së tyre.
150 ml

Stock: Ka stok

SKU: DERMED053
Etiketë:

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

Hair Type

Masa

150 ml

Specific For

Suitable For

Ushqen intensivisht qelizat e folikulit të flokëve dhe zgjat fazën anagjene të rritjes së flokëve.
Mbron dhe rigjeneron qelizat e folikulit të flokëve dhe përmirëson vitalitetin e tyre.

Stimulon mikroqarkullimin në lëkurën e kokës, duke përmirësuar kështu oksigjenimin e matricës së flokëve.
Stimulon rritjen e boshteve të reja, rrit volumin e flokëve dhe zvogëlon dukshëm rënien e tyre.
Pengon prodhimin e dihidrotestosteronit (DHT) – një hormon përgjegjës për shkurtimin e fazës së rritjes së flokëve dhe miniaturizimin e folikulave të flokëve.

Ndani flokët në seksione. Aplikoni një sasi të pakët serumi direkt në skalp, në flokë të lagur ose në flokë të thatë.
Masazhojeni butësisht me lëvizje rrethore deri në përthithje të plotë. Pa shpëlarje.

Përdoreni çdo ditë për 3 muaj rresht.