info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

Contour Plus Strips

Çmimi:1,250.00 L2,500.00 L

Fisha për aparat glicemie

  • 25 fisha
  • 50 fisha
Spastroje

SKU: BC01V
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Masa

25 fisha, 50 fisha

Brand

Fisha të nevojshme për përdorimin e aparatit të glicemisë Contour Plus.
Nevojitet vetëm 0.6µl gjak për t’u realizuar matja.
Fisha një përdorimëshe.

Në mënyrë që vlerat e përftuara të jenë sinjifikative, matja e sasisë së glukozës në gjak bëhet esëll në mëngjes dhe dy orë mbas ushqimit.
Matja bëhet duke ndjekur hapat e mëposhtëm:
-vendoset fisha;
-shpohet gishti;
-vendoset gishti i shpuar mbi zonën përkatëse të fishës;
-pritet rezultati;
-hiqet fisha.