info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Avene huile solaire SPF 30

Çmimi:3,400.00 L

Vaj trupi mbrojtës nga dielli spf30 200ml.
Vaj mbrojtës për lëkura të ndjeshme të thata.

Stock: S’ka stok

SKU: AV140
Etiketë:

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Skin Type

Suitable For

, ,

Spf

Action

,

Specific For

Formulim i cili përthithet lehtë nga lëkura dhe ofron  një mbrojtje të përshtatshme ndaj rrezatimit UV. Prania e tokoferolit e mbron lëkurën nga stresi oksidativ. Vaji jo vetëm që e mbron lëkurën por krijon dhe një shtresë ushqyese dhe lehtësisht të parfumosur. Pa alkol, pa paraben, pa silikon, pa oktokrilen.

Aplikohet në mënyrë të vazhdueshme në lëkurë, gjatë ekspozimit në diell.

C12-15 ALKYL BENZOATE. ISODODECANE. DIISOPROPYL ADIPATE. COCO-CAPRYLATE. DICAPRYLYL CARBONATE. DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE. BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE. BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE. ETHYLHEXYL SALICYLATE. ETHYLHEXYL TRIAZONE. BIS-ETHYLHEXYL HYDROXIDIMETHOXY BENZYLMALONATE. AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. FRAGRANCE (PARFUM). HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL (HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL). PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL. TOCOPHEROL. TOCOPHERYL GLUCOSIDE.