info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vitabiotics Wellkid Omega-3 Chewable

Çmimi:2,199.60 L 1,979.64 L -10%

Suplement me omega-3 në formën e kapsulave të përtypshme për fëmijë nga 4 deri në 12 vjeç
60 kapsula të përtypshme

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Masa

60 kapsula

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Formulim, që iu siguron sasinë e duhur të omega-3 dhe vitaminës D, fëmijëve 4-12 vjeç.
Omega-3 përmirëson memorien, shikimin dhe zhvillimin e trurit.
Omega-3 është i cilësisë së lartë dhe përftohet nga peshkimi i qëndrueshëm, në zona detare të pastra, në përputhje me legjislacionin e WHO dhe EC në lidhje me ndotjen ambjentale.
Kapsulat përmbajnë dhe vitaminën D3, e nevojshme për kockat, dhëmbët dhe funksionimin normal të sistemit imunitar.
Kanë shije portokalli, gjë që i bën të pëlqyeshme nga fëmijët.
Pa sheqer.
Pa maja.
Pa konservues.
Pa laktozë.
Nuk testohet në kafshë.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti, nëse fëmija juaj ka ndonjë problem shëndetësor apo nëse ka alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit.
Mund të përmbajë arra.
Përdorimi në doza më të larta se dozat e rekomanduara mund të shkaktojë efekte laksative.
Ruhet në temperaturë ambjenti, në vend të errët.

Përdorimi

Këshillohen 1-2 kapsula të përtypshme në ditë, pas vaktit kryesor.
Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.
Nuk përdoren në fëmijë nën 4 vjeç.

Përbërësit

Nutritional Information Average per 2 caps % EC NRV*
Omega-3 Fish Oil 582 mg –
Providing:
EPA 150 mg –
DHA 100 mg –
Vitamin E 12 mg α-TE 100
Vitamin D (as D3 400 IU) 10 µg 200
*NRV = Nutrient Reference Value, mg = milligram
µg = microgram, IU = International Units, EPA = Eicosapentaenoic Acid, DHA = Docosahexaenoic Acid

Concentrated Omega-3 Fish Oil (from Fish), Capsule Shell (Pharmaceutical Grade Gelatin [Bovine Source], Glycerin, Microcrystalline Cellulose, Flavouring: Natural Jaffa Orange, Maize Starch, Sweetener: Sucralose, Natural Source Colours: Yellow Iron Oxide, White Titanium Dioxide Paste), Vegetable Fat (Non-Hydrogenated), Sweeteners: Mannitol & Sucralose, Flavouring: Natural Jaffa Orange, Vitamin E (D-Alpha Tocopherol) (from Soya), Vitamin D3 (Cholecalciferol).