info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vitabiotics Wellkid Multi-vitamin Smart Chewable

Çmimi:1,500.00 L 1,350.00 L -10%

Multivitamina specifike për fëmijë nga 4 deri në 12 vjeç
30 tableta të përtypshme

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Masa

30 tableta të përtypshme

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

,

Përshkrimi

Formulim, me 21 elementë i bazuar në nevojat nutricionale të fëmijëve tuaj.
Përmban:
-vitaminën D3, e nevojshme për kockat, dhëmbët dhe funksionimin normal të sistemit imunitar;
-hekur, i nevojshëm për zhvillimin e funksioneve konjitive (njohëse);
-jod, i nevojshëm për mirë funksionimin e tiroides dhe për rritjen normale të fëmijëve;
-vitaminën A dhe vitaminat e grupit B, të nevojshme për një sërë funksionesh në organizëm.
I përshtatshëm për vegjetarianë.
Pa konservues.
Pa gluten.
Pa laktozë.
Pa ngjyrues artificialë.
Nuk testohet në kafshë.
Nuk testohet në kafshë.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse fëmija juaj ka ndonjë problem shëndetësor apo nëse ka alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit.
Mund të përmbajë arra.
Konsumimi në dozë më të lartë se doza e rekomanduar mund të shkaktojë efekte laksative.
Produkti përmban hekur i cili kur konsumohet në sasi më të lartë se çduhet mund të jetë i dëmshëm.
Ruhet në temperaturë ambjenti.

Përdorimi

Këshillohet të merret 1 tabletë e përtypshme në ditë, pas ushqimit.
Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.
Nuk rekomandohet të përdoret tek fëmijët nën 4 vjeç.

Përbërësit

Nutritional Information Average per tablet % EC NRV*
Flaxseed Oil powder 114 mg –
Vitamin A (1333 IU) 400 µg RE 50
Vitamin D (as D3 400 IU) 10 µg 200
Vitamin E (Natural Source) 10 mg α-TE 83
Vitamin C 40 mg 50
Thiamin (Vitamin B1) 0.9 mg 82
Riboflavin (Vitamin B2) 0.8 mg 57
Niacin (Vitamin B3) 9 mg NE 56
Vitamin B6 0.7 mg 50
Folic Acid 200 µg 100
Vitamin B12 3 µg 120
Biotin 25 µg 50
Pantothenic Acid 4 mg 67
Magnesium 75 mg 20
Iron 7 mg 50
Zinc 7.5 mg 75
Copper 200 µg 20
Manganese 0.3 mg 15
Selenium 20 µg 36
Chromium 10 µg 25
Iodine 75 µg 50
*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units.

Sweeteners: Xylitol (Carboxymethylcellulose) & Sucralose, Magnesium Hydroxide (Pregelatinised Starch), Flaxseed Oil Powder (Linseed Oil, Sunflower Oil, Maltodextrin, Starch, Antioxidants: Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid & Mixed Natural Tocopherol), Flavourings: Natural Lemon (Maltodextrin, Acacia Gum, Sucrose, Glyceryl Triacetate, Antioxidant: Alpha Tocopherol), Raspberry (Maltodextrin, Monopropylene Glycol, Acacia Gum), Strawberry & Apple, Vitamin C (Ascorbic Acid [Carriers: Hydroxypropylmethylcellulose & Tartaric Acid]), Maltodextrin, Ferrous Fumarate (Mono & Diglycerides of Fatty Acids), Anti-Caking Agents: Silicon Dioxide, Stearic Acid & Magnesium Stearate, Niacin (Nicotinamide [Mono & Diglycerides of Fatty Acids, Silicon Dioxide]), Citric Acid, Beetroot Powder (Maltodextrin & Citric Acid), Zinc Oxide (Mono & Diglycerides of Fatty Acids), Vitamin E (D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Vitamin A (as Acetate [Acacia Gum, Starch, Sucrose, Tricalcium Phosphate, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Vitamin D (Cholecalciferol [Acacia, Sucrose, Maltodextrin, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate, Mono & Diglycerides of Fatty Acids), Riboflavin (Mono & Diglycerides of Fatty Acids, Corn Starch), Vitamin B6 (Pyridoxine HCl, Mono & Diglycerides of Fatty Acids), Manganese Sulphate (Carnauba Wax), Copper Sulphate (Carnauba Wax), Vitamin B12 (as Cyanocobalamin), Chromium Trichloride, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Potassium Iodide, Sodium Selenite, Biotin