info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vitabiotics Wellbaby Vitamin D Drops

Çmimi:1,500.00 L 1,350.00 L -10%

Vitaminë D3 me pika për bebe që nga lindja deri në moshën 4 vjeçare
30 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Masa

30 ml

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

,

Përshkrimi

Formulim, me bazë vaj ulliri që përmban sasinë e nevojshme të vitaminës D3 për fëmijët deri në 4 vjeç.
Kockat e fëmijëve gjatë viteve të para të jetës janë në një rritje tëvazhdueshme.
Vitamina D3 është vitamina më e rëndësishme për zhvillimin e kockave.
Ajo luan një rol të rëndësishëm dhe në formimin e dhëmbëve dhe në funksionimin normal të sistemit imunitar.
Sipas Departamenit të Shëndetësisë në Mbretërinë e Bashkuar fëmijët vitin e parë të jetës kanë nevojë për 8.5-10 mcg vitaminë D3, kurse ata mbi 1 vjeç për 10 mcg vitaminë D3 në ditë.
I përshtatshëm për vegjetarianë.
Pa ngjyrues artificilaë.
Pa gluten.
Pa alkool.
Pa maja.
Pa laktozë.
Pa ëmbëlsues artificialë.
Pa ngjyrues artificialë.
Nuk testohet në kafshë.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse fëmija juaj ka ndonjë problem shëndetësor apo nëse ka alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit.
Mund të përmbajë arra.
Ruhet në temperaturë ambjenti.

Përdorimi

Udhëzime për përdorimin:
-tunde para çdo përdorimi;
-vendos shiringën dozatore tek shishja;
-merr nëpërmjet shiringës 0.5ml solucion;
-hidhini pikat me kujdes në gojën e bebit.
Shiringa lahet, shpëlahet me ujë të bollshëm dhe lihet të thahet.
Mos përdorni sterilizues.
Pas hapjes ruhet në frigorifer deri në 3 muaj.

Përbërësit

Nutritional Information Average per 0.5 ml % NRV*
Vitamin D (as D3 400 IU) 10 µg 200
*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram, IU = International Units

Olive oil, Vitamin D3 (Cholecalciferol)