info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vitabiotics Diabetone Original

Çmimi:2,000.10 L 1,800.09 L -10%

Suplement ushqimor që
ndihmon në mbajtjen e niveleve normale të sheqerit në gjak
30 tableta

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Masa

30 tableta

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Suplement ditor me 21 elementë, ndër të cilët dhe kromi, që ndihmon në ruajtjen e niveleve normale të glukozës në gjak.
Përmban:
-krom, i cili ndihmon në mbajtjen e niveleve normale të glukozës në gjak;
-vitaminën B6, e nevojshme për metabolizmin normal të proteinave dhe glikogjenit;
-vitaminën B1, ndihmon në mirë funksionimin e sistemit nervor;
-biotin, bakër që së bashku me vitaminën B1 ndihmojnë në çlirimin normal të energjisë.
Nuk trajton diabetin.
Nuk përmban ngjyrues artificialë.
Pa konservues.
Pa maja.
I përshtatshëm për vegjetarianë.
Nuk testohet në kafshë.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni shtatzënë, nëse po ushqeni me gji, nëse jeni diagnostikuar me epilepsi, çrregullime të tiroides, hemokromatozë apo nëse keni alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit.
Produkti përmban hekur, i cili kur konsumohet në sasi të larta nga fëmijët është i rrezikshëm për jetën.

Përdorimi

Këshillohet të pihet 1 tabletë në dite pas vaktit kryesor, shoqëruar me ujë.
Nuk përtypet.
Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit

Nutritional Information Average per tablet % EC NRV*
L-Carnitine 50mg –
Vitamin A (2333 IU) 700 µg RE 88
Vitamin D (as D3 600 IU) 15 µg 300
Vitamin E (natural source) 20 mg α-TE 167
Vitamin C 120 mg 150
Thiamin (Vitamin B1) 30 mg 2727
Riboflavin (Vitamin B2) 5 mg 357
Niacin (Vitamin B3) 45 mg NE 281
Vitamin B6 10 mg 714
Folic Acid 400µg 200
Vitamin B12 9 µg 360
Biotin 200 µg 400
Pantothenic Acid 10 mg 167
Magnesium 100 mg 27
Iron 8 mg 57
Zinc 15 mg 150
Copper 1000 µg 100
Manganese 2 mg 100
Selenium 100 µg 182
Chromium 160 µg 400
Iodine 100 µg 67
*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units, †United States Pharmacopeia

Bulking Agent: Microcrystalline Cellulose, Magnesium Oxide, Maltodextrin, Vitamin C (Ascorbic Acid, Carrier: Hydroxypropylmethylcellulose), Tablet Coating (Hydroxypropylcellulose, Hydroxypropylmethylcellulose, Propylene Glycol, Ethylcellulose, Natural Source Colours: [Titanium Dioxide, Iron Oxides]), L-Carnitine Tartrate, Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Niacin (as Nicotinamide), Polyvinylpolypyrrolidone, Zinc Sulphate, Anti-Caking Agents: Silicon Dioxide, Purified Talc, Stearic Acid & Magnesium Stearate, Vitamin E Natural Source (D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Ferrous Fumarate, Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Vitamin B12 (Cyanocobalamin, [Carrier: Dicalcium Phosphate]), Vitamin A (as Acetate [Carriers: Gum Acacia, Sucrose, Starch, Tricalcium Phosphate, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Ethyl Cellulose, Riboflavin, Manganese Sulphate, Copper Sulphate, Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Medium Chain Triglycerides, Colloidal Silica, Purified Talc, Maltodextrin, Butylated Hydroxyanisole & Ethylcellulose]), Chromium Trichloride, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Biotin, Sodium Selenate, Potassium Iodide.