info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vichy Slow Age Eyes Cream

Çmimi:3,790.00 L 3,221.50 L -15%

Krem anti – rrudhë për zonën e syve
15ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Action

, ,

Suitable For

, ,

Specific For

Përshkrimi

Faktorët e jashtëm mjedisorë ndikojnë pozitivisht në plakjen e lëkurës.
Pas 9 vitesh kërkime në laboratorët Vichy u krijua formulimi i parë me përmbajte probiotike, që ka për synim të parandalojë plakjen e lëkurës.
Kombinimi i Baicalin, derivatëve të probiotikut Bifidus, ekstraktet e ginkgo bilobës dhe kafeina krijuan një produkt efikas, për të parandaluar proçesin e plakjes së lëkurës.
Pas një sërë përdorimesh rrudhat, rrathët e zinj dhe qeset poshtë syve pakësohen.
I pasur me ujin termal Vichy, ky krem forcon, rigjeneron lëkurën dhe qetëson irritimet.
Pa parabene.
Testuar dermatologjikisht.
Testuar për alergji.
Testuar në lëkurë të ndjeshme.

Përdorimi

Aplikohet në zonën e syve, me lëvizje nga zona e brendshme e syrit drejt asaj të jashtme.

Përbërësit

aqua / Water Dimethicone Glycerin Bifida Ferment Lysate C12-15 Alkyl Benzoate Butyrospermum Parkii Butter/ Shea Butter Stearic Acid Palmitic Acid PEG-100 Stearate Paraffin Glyceryl Stearate Tocopherol Pentylene Glycol PEG-20 Stearate CI 77891/Titanium Dioxide CI 77491 / Iron Oxides Stearyl Alcohol Sorbitan Oleate Isobutane Triethanolamine Dimethiconol Caffeine Isohexadecane Myristic Acid Sodium Benzoate Ginkgo Biloba Leaf Extract Phenoxyethanol Adenosine Boron Nitride Ascorbyl Glucoside Caprylyl Glycol Citric Acid Scutellaria Baicalensis Extract/Scutellaria Baicalensis Root Extract Synthetic Fluorphlogopite Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate Acrylamide/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer Cetyl Alcohol Polysorbate 80 Acrylonitrile/Methyl Methacrylate/Vinylidene Chloride Copolymer.