info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vichy Nutrilogie 2

Çmimi:3,580.00 L 3,043.00 L -15%

Krem ushqyes për lëkurë shumë të thatë
50ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Action

Suitable For

, ,

Specific For

Përshkrimi

Formulim kremoz, jo
i yndyrshëm, i pasur me vajra vegjetalë, për një ushqyerje të thellë të lëkurës.
I pasur me ujin termal Vichy, ky krem ofron hidratim 24 orë. I përshtatshëm dhe për lëkurën më delikate.
Prania e sfingolipidit bën që ky formulim të nxisë lëkurën të prodhojë lipide, me qëllim që të ndërtohet shtresa hidrolipidike e saj dhe të pengohet humbja e ujit.
Lëkura e thatë zbutet menjëherë dhe pak e nga pak fillon të marrë pamjen e lëkurës normale.
Testuar dermatologjikisht.
Testuar për alergji.

Përdorimi

Aplikohet kremi në mëngjes dhe në darkë në fytyrë dhe në qafë.
Mund të vendoset i vetëm ose poshtë make-up-it.

Përbërësit

AQUA/WATER • GLYCERIN
• PRUNUS ARMENIACA
KERNEL OIL • ISOCETYL
STEARATE • BUTYROSPERMUM
PARKII BUTTER • CYCLOPENTASILOXANE • SUCROSE TRISTEARATE • HYDROGENATED POLYISOBUTENE • PETROLATUM • POLYSORBATE 61 • CERA ALBA • STEARYL ALCOHOL • STEARIC ACID • MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL • CARBOMER • TRIETHANOLAMINE • METHYLPARABEN • CORIANDRUM SATIVUM OIL • ARGININE PCA • CHOLESTEROL • 2-OLEAMIDO-1,3-OCTADECANEDIOL • SIMMONDSIA CHINENSIS OIL • PHENOXYETHANOL • TOCOPHEROL • DISODIUM EDTA • CAPRYLYL GLYCOL • HYDROXYPALMITOYL SPHINGANINE • PASSIFLORA EDULIS OIL • BUTYLPARABEN • PARFUM • CODE FIL B29253/2