info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vichy Neovadiol Gf Dry Skin

Çmimi:5,300.00 L 4,505.00 L -15%

Krem anti-rrudhë për lëkurë të thatë, për femra në periudhën e menopauzës
50ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Specific For

Action

Suitable For

Përshkrimi

Formulim i krijuar posaçërisht për të luftuar 4 ndikimet negative në lëkurë, që vijnë si pasojë e ndryshimeve hormonale, gjatë periudhës së menopausës:
-humbje e densitetit;
-humbje e strukturës;
-tharjes së lëkurës;
-humbjes së elasticitetit.
Ushqen lëkurën dhe i jep një ndjesi komforti.
Në sajë të Pro-Xylanit dhe proteic Gf pakëson shenjat e moshës dhe rrit elasticitetin e lëkurës.
Pas një sërë përdorimesh lëkura rifiton elasticitetin e humbur, tonicitetin, shkëlqimin dhe duket më e re.
Si aromatizues janë përdorur esencat e çajit jeshil.
E pasur me ujin termal Vichy.
Pa parabene.
Testuar dermatologjikisht.
Testuar në lëkurë të ndjeshme.
Jo komedogjenik.
Hipoalergjik.

Përdorimi

Aplikohet në mëngjes në fytyrë dhe qafë duke masazhuar butësisht lëkurën deri në absorbim dhe përhapje të plotë të kremit.

Përbërësit

Aqua(water), prunus armeniaca
, apricot kernel oil-, glycerin
, cyclopentasiloxane, oryza
sativa, rice bran oil, zea mays, corn starch, butyrospermum parkii, shea butter, stearic acid, stearic acid, palmitic acid, peg-100 stearate, glyceryl stearate, peg-20 stearate, stearyl alcohol, cera alba,  beeswax, BHT, isohexadecane, methylparaben,   phenoxyethanol, cinnamic acid, disodium edta, phloroglucinol trimethyl ether, capryl glycol, caprylyl glycol, hydroxypropyl tetrahydropyrantriol,  hydrolyzed soy protein, vitreoscilla ferment, acrylamide/sodium acryloyldimethyltaurate copolymer, ethylparaben, polysorbate 80, CI 19140, yellow 5, CI 42090,  blue 1, parfum, fragrance