info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vichy Liftavtiv Collagen Specialist SPF 25

Çmimi:5,900.00 L 5,015.00 L -15%

Krem dite me veti anti- moshë dhe lifting me mbrojtje UVA / UVB me spektër të gjerë
50 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Masa

50 ml

Brand

Formulation

Skin Type

Specific For

Action

Suitable For

,

Spf

Përshkrimi

Kolagjeni është një nga proteinat më të bollshme në trupin e njeriut. Në fakt, aipërfaqëson 80% të proteinave në lëkurë. Ajo luan një rol thelbësor në ruajtjen e rinisë së lëkurës, duke siguruar qëndrueshmërinë dhe strukturën e saj.

Frymëzuar nga gjenerata e re e procedurave estetike jo-invazive, LIFTACTIV kompenson efektet e dukshme të kolagjenit dhe humbjes së HA për të luftuar plakjen e lëkurës.
COLLAGEN SPECIALIST korrigjon shenjat që lidhen me humbjen e kolagjenit në lëkurë dhe ofron mbrojtje të spektrit të gjere UVA/UVB.
Falë përbërësve aktivë të tij me performancë të lartë [Peptidet kundër plakjes së lëkurës + Vitamina C], rrudhat mbushen, konturet rivendosen dhe pamja e fytyrës unifikohet.

Efektivitet i dëshmuar dhe i dukshëm anti-rrudhë:
Menjëherë: tonifikim + 52% *
Pas 4 javësh: rrudha -16% **
Pas 8 javësh: ulje e pigmentimit dhe tërheqje e lëkurës. Hipoalergjnik. I testuar në lëkurë të ndjeshme.

Përdorimi

Aplikoni një sasi të vogël kremi në lëkurën e pastër dhe të thatë.

Përbërësit

AQUA / WATER
GLYCERIN

OCTOCRYLENE

HOMOSALATE

ETHYLHEXYL SALICYLATE

DIMETHICONE

SILICA

BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE

PEG-100 STEARATE
GLYCERYL STEARATE

GLYCOLIC ACID

STEARIC ACID

DICAPRYLYL CARBONATE
STEARETH-100
DIMETHICONE / VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER
SODIUM HYDROXIDE
SODIUM HYALURONATE

MYRISTIC ACID

CYCLODEXTRIN
PALMITIC ACID

PHENOXYETHANOL

PHENYLETHYL RESORCINOL
GUANOSINE
AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE

ASCORBYL GLUCOSIDE

TOCOPHEROL

CAPRYLYL GLYCOL
TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE

XANTHAN GUM

PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE
PISUM SATIVUM EXTRACT / PEA EXTRACT
PERFUME / FRAGRANCE