info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vichy Liftactiv Specialist Peptide-C Anti-Ageing

Çmimi:4,600.00 L 3,910.00 L -15%

Trajtim anti-rrudhë në trajtë ampulash me përbërës të koncentruar.
10×1.8ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, , ,

Brand

Formulation

Masa

10 x 1.8 ml

Skin Type

,

Suitable For

Specific For

Përshkrimi

Një ampulë është një formulë shumë e përqëndruar dhe e dozuar saktë. Paketimi steril i qelqit ndihmon në ruajtjen e efikasitetit të përbërësve, sigurimin e freskisë dhe dozimit të saktë për çdo përdorim.

Formulim me efikasitet të provuar klinikisht, i cili në përmbajtje ka:
-10% Vitaminë C të pastër me veprim të fuqishëm antioksidant, i cili ndihmon në njëtrajtësimin e tonit të lëkurës dhe redukton shfaqjen e rrudhave.
-Acidi hialuronik i pastër hidraton dhe mbush lëkurën duke nisur nga shtresat më të thella të saj.
-Phyto peptide-t janë fragmente të shkurtra të proteinave me origjinë natyrale të cilat ndihmojnë në rikthimin e tonicitetit të munguar.
-Uji i mineralizuar Vichy forcon barrierën e lëkurës dhe e mbron atë nga dëmtimi prej faktorëve të jashtëm.

Që prej përdorimit të parë, lëkura duket e shëndetshme dhe i është rikthyer shkëlqimi.
Në 1 muaj, rrudhat janë zvogëluar dukshëm dhe sipërfaqja e lëkurës duket e lëmuar.
Pa aromë. Pa parabene. Formulë minimaliste me 10 përbërës.

Përdorimi

Përdoreni çdo ditë përpara vendosjes së kremit hidratues.
Godisni lehtë pjesën e sipërme të ampulës ,për t’u siguruar që formula të shkojë në pjesën e poshtme. Përdorni një kartopecetë për të mbështjellë pjesën e sipërme të ampulës dhe thyheni me të dyja duart, duke ushtruar forcë në pikën e indikuar në mesin e ampulës. Bashkangjitni aplikatorin.
Shtypni aplikatorin dhe hidhni në duar gjysmën e ampulës. Vendoseni në fytyrë dhe masazhojeni butësisht. Përsëritni hapat me pjesën e mbetur në mbrëmje.
Një serum ampule këshillohet të përdoret në mëngjes dhe mbrëmje. Mund të përdoret deri në 48 orë pas hapjes.

Përbërësit

AQUA/WATER
ASCORBIC ACID
BUTYLENE GLYCOL
DIPROPYLENE GLYCOL
GLYCERIN
SODIUM HYALURONATE
HYDROLYZED RICE PROTEIN
HYDROLYZED HYALURONIC ACID
HYDROLYZED LUPINE PROTEIN
PENTYLENE GLYCOL