info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vichy Ideal Soleil Invisible Hydrating Mist SPF 50+

Çmimi:3,100.00 L 2,635.00 L -15%

Spraj trupi mbrojtës ndaj diellit SPF 50 për çdo lloj lëkure
200ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Specific For

,

Action

,

Suitable For

, ,

Spf

Përshkrimi

I formuluar posaçërisht për lëkurën e ndjeshme, ky spraj ofron një mbrojtje maksimale ndaj rrezatimit diellor.
Kompleksit Mexoryl të pranishëm në këtë formulim i atribohen vetitë mbrojtëse ndaj rrezatimit diellor.
Glicerina në përmbajtje zbut lëkurën, ndërsa uji termal Vichy qetëson dhe rigjeneron atë.
Thahet shpejt dhe nuk le shenja të bardha.
Pa alkool dhe pa parabene.
Testuar dermatologjikisht.
Testuar në lëkurë të ndjeshme.
Hipoalergjik.

Përdorimi

Aplikohet 30 minuta para ekspozimit në diell dhe më pas riaplikohet disa herë në ditë, në varësi dhe të ekspozimit.

Përbërësit

Butane, Aqua / Water,
Homosalate, Dicaprylyl
Ether, Octocrylene, Glycerin
, Ethylhexyl Salicylate,
Dimethicone, Butyl
Methoxydibenzoylmethane,
Styrene/Acrylates Copolymer
, Drometrizole Trisiloxane, Peg-30 Dipolyhydroxystearate, Nylon-12, Dicaprylyl Carbonate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Cyclohexasiloxane, Polymethylsilsesquioxane, P-Anisic Acid, Caprylyl Glycol, Disodium Edta, Disteardimonium Hectorite, Dodecene, Ethylhexyl Triazone, Isododecane, Lauryl Peg/Ppg-18/18 Methicone, Peg-8 Laurate, Phenoxyethanol, Poloxamer 407, Poly C10-30 Alkyl Acrylate, Propylene Carbonate, Sodium Chloride, Tocopherol, Parfum / Fragrance.