info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Vichy Double Glow Peel Mask

Çmimi:470.00 L

Maskë eksfoliuese për fytyrën
2 x 6 ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Action

, ,

Suitable For

Specific For

Përshkrimi

Maska e parë Vichy që kombinon alfa-hidroksi-acidet me grimca nga gurët vullkanikë.
Gjatë kohës që maska qëndron në kontakt me lëkurën, AHA vepron si eksfoliues, ndërsa kur bie në kontakt me ujin, këtë efekt e realizojnë grimcat e gurëve vullkanikë që përmban.
Qelizat e vdekura largohen nga lëkura dhe ajo mbetet e butë dhe me shkëlqim.
I pasur me ujin termal Vichy.
Pa parabene.
Testuar dermatologjikisht.
Testuar për alergji.
Testuar në lëkurë të ndjeshme.

Përdorimi

Aplikohet në lëkurë, lihet të veprojë për rreth 5 minuta dhe më pas shpëlahet me ujë të bollshëm.
Përdoret 1-2 herë në javë.

Përbërësit

AQUA • ALCOHOLDENAT.
• GLYCERIN • DIMETHICONE •HYDROXYETHYLPIPERAZINE ETHANESULFONIC ACID • CI 14700 • CI 19140 •CARBOMER • VACCINIUM MYRTILLUS FRUITEXTRACT • SACCHARUM OFFICINARUM EXTRACT • PUMICE • SODIUM HYDROXIDE •PHENOXYETHANOL • MANNOSE • ASCORBYLGLUCOSIDE • DISODIUM EDTA • CAPRYLYLGLYCOL • CITRUS AURANTIUM DULCIS FRUITWATER • CITRUS LIMON FRUIT EXTRACT •ACER SACCHARUM EXTRACT • XANTHAN GUM • PARFUM. CODE F.I.L. : C185392/1″

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping