info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Uriage Bariésun Lait Hydratant SPF 50+

Çmimi:3,500.00 L 2,800.00 L -20%

Qumësht mbrojtës ndaj diellit me faktor 50+. Për fytyrën dhe trupin.
200 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

200 ml

Skin Type

Specific For

,

Spf

Suitable For

Përshkrimi

Bariésun kombinon një kompleks filtrues me performancë të lartë dhe dy patenta dermatologjike për të mbrojtur lëkurën, për të parandaluar dëmtimin e qelizave dhe fotoplakjen e shkaktuar nga rrezet UVA, UVB dhe drita blu.

Tolerancë e lartë.
Përthithje e menjëhershme.

Teknologjia Skin Shield kombinon ujin termal Uriage, një përbërës aktiv unik që ndihmon në mbrojtjen e ADN-së dhe patentën [Telomeres Protect], e cila parandalon dëmtimin e qelizave dhe fotoplakjen.
Patenta Bariesun formon një film mbrojtës në lëkurë për të zvogëluar depërtimin e filtrave UV në sipërfaqen e lëkurës dhe për të optimizuar mbrojtjen.
I pasuruar me Aquaspongine dhe vitaminë E, ky formulim ofron mbrojtje të fortë kundër tharjes së lëkurës dhe ka aktivitet antioksidues.

Përdorimi

Para ekspozimit, aplikoni një sasi të mjaftueshme dhe uniforme për të mbuluar zonën e ekspozuar ndaj diellit.
Riaplikojeni rregullisht, veçanërisht pas djersitjes, notit ose tharjes me peshqir.
Edhe pse jeni të mbrojtur mirë, zvogëloni ekspozimin sa më shumë që të jetë e mundur.
Mos i ekspozoni foshnjat dhe fëmijët e vegjël drejtpërdrejt në diell.

Përbërësit

AQUA (WATER, EAU) – DICAPRYLYL CARBONATE – METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL[NANO] – ETHYLHEXYL TRIAZONE – BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE – DIISOPROPYL SEBACATE – PROPYLENE GLYCOL DICAPRYLATE/DICAPRATE – SILICA – C12-15 ALKYL BENZOATE – DIISOPROPYL ADIPATE – BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE – TRIACONTANYL PVP – GLYCERIN – C20-22 ALKYL PHOSPHATE – C20-22 ALCOHOLS – DECYL GLUCOSIDE – BUTYLENE GLYCOL – GLUCOSE – XANTHAN GUM – PARFUM (FRAGRANCE) – COCO-GLUCOSIDE – BENZOIC ACID – TETRASODIUM EDTA – COCONUT ALCOHOL – HYDROGENATED POLYDECENE – TOCOPHERYL ACETATE – o-CYMEN-5-OL – TREHALOSE – PROPYLENE GLYCOL – SODIUM HYDROXIDE – CITRIC ACID – ASCORBYL TETRAISOPALMITATE – TOCOPHEROL – SPIRULINA PLATENSIS EXTRACT – POLYQUATERNIUM-51

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping