info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Avene TriXera Nutrition Nutri-Fluid Balm

Çmimi:L3,200.00

Balsam ushqyes për lëkurë të ndjeshme e të thatë

400 ml

Stock: 3 në stok

Përshkrimi

Balsam ushqyes e zbutës për të gjithë familjen (fëmijë mbi 3 vjeç & të rritur). Ofron hidratim deri në 48 orë për lëkurën e thatë e shumë të thatë. I përshtatshëm për fytyrën dhe trupin.

I pasur me acide yndyrore, ceramide & sterole vegjetale siguron zbutje dhe rikthen lipidet që i mungojnë lëkurës së thatë.

Formulë e pasur me kompleksin lipidik vegjetal Selectiose (patentë e laboratorëve Pierre Fabre), që rivendos barrierën mbrojtëse të lëkurës dhe siguron hidratim deri në 48 orë.

Me ujë termal Avene në përmbajte, që ushqen, qetëson & freskon  lëkurën.

Përdorimi

Aplikoni një ose dy herë në ditë në zonat shumë të thata të fytyrës dhe trupit. Për rezultate më të mira, përdoreni në lëkurën që është pastruar me TriXéra Nutrition Nutri-Fluid Cleanser.

Përbërësit

AVÈNE THERMAL SPRING WATER, GLYCERIN, ISOPROPYL PALMITATE, PENTAERYTHRITYL TETRACAPRYLATE/TETRACAPRATE, PROPYLENE GLYCOL DICAPRYLATE/DICAPRATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERYL STEARATE, MYRETH-3 MYRISTATE, PEG-100 STEARATE,ACRYLATES / C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, BENZOIC ACID, CAPRYLYL GLYCOL, CARBOMER, GLYCINE, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) SEED EXTRACT, OENOTHERA BIENNIS (EVENING PRIMROSE) OIL, PEG-32, PEG-400, PENTYL RHAMNOSIDE, SODIUM HYDROXIDE, TOCOPHEROL, TOCOPHERYL ACETATE, WATER.