info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Tecnopharma Abifluor+ D3 Drops

Çmimi:L960.00

Vitaminë D3 dhe fluor për fëmijë 30ml

Stock: 2 in stock

Additional information

Përshkrimi

Kombinim i vitaminës D me fluor për bebe dhe fëmijë.
Përdoret:
-në profilaksinë e kariesit dentar;
-për parandalim të rakitizmit;
-në fazën e rritjes së të sapolindurve dhe të fëmijëve.
Vitamina D3 ndihmon në përthithjen e mineralve si kalçiumi dhe fosfori.
Nuk këshillohet marrja e produkteve me bazë fluori kur përqëndrimi i tij në ujin e pijshëm është mbi 0.7mg/l.
Nuk rekomandohet te individët që janë të ndjeshëm ndaj ndonjërit prej përbërësve të formulimit.
Nuk duhet të tejkalohen dozat e rekomanduara ditore.
Produkti ruhet në vend të freskët, të thatë, i mbrojtur nga drita.

Përdorimi

Tunde para çdo përdorimi.
Bebe dhe fëmijë: 5 pika në ditë.
Pikat mund të jepen siç janë ose të tretura në pak ujë.
Nuk rekomandohet të treten në qumësht, kos ose lengje frutash.

Përbërësit

Acqua depurata; stabilizzanti: glicerolo; addensanti: gomma xantano; fluoruro di sodio; vitamina D3; correttore di acidità: acido citrico; aroma frutti di bosco; conservanti: sodio benzoato; potassio sorbato.