info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Stamidix 10 mg (cetirizinë)

Çmimi:444.00 L

Medikament OTC që lehtëson dhe pakëson shenjat e alergjisë
Kuti x 20 tableta

Stock: S’ka stok

SKU: 4496915
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

20 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Stamidix përmban diklorhidratin e cetirizinës.
Është një medikament me veti antialergjike.
Indikohet në:
-trajtimin e simptomave nazale dhe okulare të shkaktuara nga riniti alergjik sezonal;
-trajtimin e urtikaries.

Mos përdorni Stamidix nëse:
– jeni alergjik nga ndonjëri prej përbërësve të pranishëm në këtë formulim;
– keni insufiçinecë renale.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji apo po planifikoni një shtatzëni këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij medikamenti.
Përdorimi i Stamidix gjatë shtatzënisë duhet të shmanget.
Duke qenë se Stamidix kalon në qumështin e gjirit, përdorimi i tij duhet të shmanget gjatë ushyqerjes me gji.

Ndër efektet anësore më të zakonshme përmendim:
-përgjumje;
-marrje mendsh;
-faringit;
-rinit;
-diarre;
-të përzjera;
-lodhje.

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Rekomandohen dozat e mëposhtme:
– fëmijët 6-12 vjeç, mund të konsumojnë 1/2 tabletë dy herë në ditë;
– të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç, mund të konsumojnë 1 tabletë në ditë.
Mos tejkaloni dozat ditore të lejuara.
Gëlltitini tabletat me një gotë me ujë.

Përbërësit

cetirizinë dihidroklorid, laktozë monohidrat, celulozë mikrokristalore, silic koloidal, stearat magnezi, sodio amido glikolat

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping