info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Sale!

Splat Junior So Buble Gum Toothpaste

Çmimi:L650.00 L585.00 -10%

Pastë dhëmbësh për fëmijë 6-11 vjeç

Stock: In stock

Additional information

Brand

Përshkrimi

Pastë me 98% përbërje natyrale dhe pa fluor.
Forcon smaltin e dhëmbëve, promovon mishrat e shëndetshëm dhe mbron dhëmbët kundër prishjes.
Shije e pëlqyeshme çamçakëzi.
Përmban kalcium aktiv, ekstrakte boronice dhe shege, vitamina A dhe E.
Pa fluor, parabene, SLES, triclosan, chlorhexidine, lëndë gërryese agresive, ngjyra sintetike dhe aroma, alkool, saharinë, OMGJ, gluten.

Përdorimi

Rekomandohet larja e dhëmbëve në mëngjes dhe në darkë pas ushqimit.

Përbërësit

Aqua*, Hydrogenated Starch Hydrolysate*, Hydrated Silica*, Glycerin*, Calcium Hydroxyapatite*, Xylitol*, Sodium Coco-Sulfate*, Cellulose Gum*, Aroma*, Potassium Thiocyanate, Lactoferrin*, Lactoperoxidase*, Glucose Oxidase*, Glucose Pentaacetate, Aloe Barbadensis Leaf Extract*, Xanthan Gum*, Magnolia Officinalis Bark Extract*, Glycyrrhiza Glabra Root Extract*, Vaccinium Macrocarpon Fruit Extract*, Juglans Regia Leaf Extract*, Punica Granatum Seed Extract*, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Maltitol*, Citric Acid*, Pentylene Glycol*, Capsanthin/Capsorubin*, CI 75470*, Helianthus Annuus Seed Oil*, Mica*, CI 77891*, Limonene*.