info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Solgar Vitamin E 400UI (268mg)

Çmimi:2,875.00 L 2,874.10 L -0%

Vitaminë E 400UI
Paketim x 50 kapsula

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Action

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Formulim që përmban vitaminë E
si d-alpha tocopherol, d-gamma tocopherol, d-delta tocopherol dhe d-beta tochoferol.
Për të përftuar kapsulat e buta përdoret vaj me origjinë bimore. Kjo i jep produktit dy përparësi në lidhje me produktet e tjera:
-i përshtatshëm për vegjetarianë;
-përthithje dhe asimilim maksimal.
Vitamina E njihet si antioksiduese e fuqishme. Ajo vepron kundër radikaleve të lira duke parandaluar kështu dukurinë e plakjes qelizore.
Ka një ndikim pozitiv në lëkurë dhe në sistemin imunitar.
Pa gluten.
Pa derivate të grurit dhe produkte të bulmetit.
Pa sojë.
Pa maja.
Pa sheqer.
Pa ngjyrues.
Pa ëmbëlsues.
Pa konservues.
Pa aromatizues artificialë.
I përshtatshëm për vegjetarianë dhe veganë.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, merrni medikamente ose keni një problem shëndetësor bisedoni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të produktit.
Integratorët ushqimorë nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Ndërpritet në rastet e shfaqjes së efekteve anësore të padëshiruara.
Ruhet në temperaturë dhome.

Përdorimi

Rekomandohet të merret 1 kapsul në ditë pas ushqimit, ose siç këshillohet nga mjeku.

Përbërësit

Serving Size: 1 Softgel
AMOUNT PER SERVING % DV
Calories 5
Vitamin E (as d-Alpha Tocopherol plus d-Beta, d-Delta, and d-Gamma Tocopherols) 400 IU 1333%

Other Ingredients: Safflower Oil, Modified Starch (from corn), Vegetable Glycerin, Carrageenan, Disodium Phosphate, Medium Chain Triglycerides, Soy Lecithin.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping