info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Solgar Thermogenic Complex

Çmimi:4,680.00 L 4,679.10 L -0%

Suplement që ndihmon ne nxitjen e metabolizmit dhe
humbjen e peshës trupore
60 kapsula

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Masa

60 kapsula

Brand

Formulation

Action

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Solgar Thermogenic Complex është një suplement ushqimor që:
-nxit metabolizmin;
-”djeg” yndyrnat;
-përdor ”yndyrnat e mira” si burim energjie.

Ky formulim kombinon një sërë substancash ku përmendim:
-ekstraktin e kafes jeshile: pakëson nivelet e glukozës pas ngrënies së ushqimit si dhe ul përthithjen e sheqernave në traktin gastro-intestinal. Përdore një lloj kafe jeshile e dekafeinuar e quajtur Svetol;
-çaji jeshil: nxit ”djegien” e yndynave të mira, rrit numrin e kalorive të harxhuara dhe çon në reduktim të peshës. Pakëson përthithjen e yndyrnave në traktin gastro-intestinal dhe ul sasinë e masës dhjamore në organizëm;
-spec të kuq; i cili përmban kapsaicinë, që nxit sistemin nervor të rritë sasinë e yndyrnave të harxhuara duke sjellë kështu një reduktim të peshës trupore;
-piper të zi: i cili përmban piperinë, substancë që ka veti të nxisë metabolizmin;
-krom: nxit metabolizmin e yndyrnave dhe rregullon nivelin e glukozës në gjak;
-kolinë, inozitol dhe metioninë: agjentë lipotropikë.Rezultatet e përftuara do jenë më të kënaqshme nëse përdorimi i këtij suplementi kombinohet me një dietë ushqimore të kontrolluar dhe ativitet fizik.

Pa gluten.
Pa grurë.
Pa sojë.
Pa derivate të bulmetit.
Pa konservues.
Pa ëmbëlsues.
Pa ngjyrues artificialë.
Pa aromatizues artificialë.

I përshtatshëm për veganë dhe vegjetarianë.
I përshtatur me dietën Kosher.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose keni një problem shëndetësor të caktuar bisedoni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij produkti.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohet 1 kapsulë në ditë.

Përbërësit

Serving Size: 60 Vegetable Capsules
Two (2) vegetable capsules provide: % EC NRV*
Green Coffee Bean (Coffea canephora robusta pierre)
400mg
Extract (Svetol®)
Bulking Agents: microcrystalline cellulose, maltodextrin
Vegetable Capsule Shell: hydroxypropylmethyl cellulose
Choline (as bitartrate) 25mg
L-Methionine 50mg
Green Tea (Camellia sinensis) Leaf Extract 4:1 50mg
(equivalent to 200mg of leaf)
Cayenne (Capsicum annuum) 50mg
Inositol 25mg
Anti-caking Agents: vegetable magnesium stearate,
silicon dioxide
Black Pepper (Piper nigrum) Extract (Bioperine®) 5mg
Chromium (as picolinate) (Chromax®) 150µg 375
*EC NRV = EC Nutrient Reference Value

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping