info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Skincode Exclusive Cellular Extreme Moisture Mask

Çmimi:6,950.00 L 5,560.00 L -20%

Maskë hidratuese për fytyrën
50 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulation

Masa

50 ml

Skin Type

Specific For

Suitable For

Përshkrimi

Maska në trajtë xhel-kremi Skincode i ofron lëkurës tuaj:
– hidratim të menjëhershëm;
– antioksidantë dhe izoflavonoide, që tendosin dhe qetësojnë lëkurën.
Është e përshtatshme për çdo lloj lëkure, veçanërisht për lëkurën e thatë, të dehidratuar që ka nevojë për ushqyerje dhe shkëlqim.

Në sajë të formulës së saj unike, maska mund dhe të mos shpëlahet por të lihet në lëkurë gjithë natën me qëllim që ta hidratojë atë në thellësi.
Lëkura e thatë, e ashpër do zëvëndësohet nga një lëkurë e butë, e hidratuar dhe me shkëlqim.

Skincode Exclusive është një linjë revolucionare zvicerane që kujdeset që lëkura juaj të mbetet gjithmonë e re. Ajo synon të plotësojë të gjitha nevojat e një lëkure mature.
Përshpejton proçesin e rinovimit të qelizave dhe shton prodhimin e kolagjenit, i cili pakësohet me kalimin e moshës.

Formulë pa parabene dhe alergenë.
I testuar dermatologjikisht.
100% vegan dhe pa përbërës me origjinë shtazore.

Përdorimi

Si maskë mund të përdoret në mëngjes dhe në darkë. Aplikohet në fytyrë dhe zonën e qafës dhe lihet për 10-15 minuta.
Shpëlajeni ose hiqni tepricën me një peshqir. Më pas vazhdoni me rutinën tuaj për përkujdesjen ndaj lëkurës.

Si hidratues: aplikojeni në darkë, pasi të keni vendosur serumin ose kremin që përdorni zakonisht. Lejeni ashtu gjithë natën.

Përbërësit

AQUA (WATER), BUTYLENE GLYCOL, GLYCERIN, DIMETHICONE, SODIUM POLYACRYLATE, HYDROGENATED POLYDECENE, PALMITOYL DIPEPTIDE-5 DIAMINOBUTYROYL HYDROXYTHREONINE, PALMITOYL DIPEPTIDE-5 DIAMINOHYDROXYBUTYRATE, SOY ISOFLAVONES, LECITHIN, ETHYLHEXYLGLYCERIN, TOCOPHERYL ACETATE, PANTHENOL, SODIUM HYALURONATE, ALLANTOIN, TOCOPHEROL, BISABOLOL, TRIDECETH-6, DISODIUM EDTA, XANTHAN GUM, DIMETHICONOL, SODIUM BENZOTRIAZOLYL BUTYLPHENOL SULFONATE, BUTETH-3, SODIUM HYDROXIDE, TRIBUTYL CITRATE
GLYCERYL ACRYLATE/ACRYLIC ACID COPOLYMER, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, ALCOHOL
POLYSORBATE 80, PARFUM (FRAGRANCE), PHENOXYETHANOL, CI 42090 (BLUE 1).

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping