info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

RowatinexS pika

Çmimi:869.00 L

Solucion oral që ndihmon në shpërbërjen dhe eleminimin e gurëve në tëmth
10 ml

Stock: Ka stok

SKU: 004490279
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Masa

10 ml

Suitable For

,

Përshkrimi

Rowatinex ndihmon në shpërbërjen dhe eleminimin e gurëve nga veshkat dhe rrugët urinare.
Rowatinex qetëson spazmat muskulare, pakëson dhimbjen dhe kolikat renale. Shton qarkullimin e gjakut dhe pakëson inflamacionin, që mund të vijë si pasojë e gurëve në veshka.

Mos përdorni Rowatinex nëse jeni alergjik nga α-pineni, β-pineni, kamfeni, apo përbërësit e tjerë të këtij formulimi.
Mos përdorni Rowatinex nëse diagnoza e gurëve në veshka nuk është konfirmuar dhe vendosur nga mjeku.
Nuk përdoret tek fëmijët nën 6 vjeç.

Këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj për përdorimin e Rowatinex, nëse jeni duke përdorur medikamente që hollojnë gjakun ose medikamente që metabolizohen në mëlçi.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Nëse jeni shtatzënë, jeni duke planifikuar një shtatzëni ose jeni duke ushqyer me gji, këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij medikamenti.

Përpara përdorimit të këtij medikamenti lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Rekomandohen dozat e mëposhtme:
-të rriturit: 3-5 pika 4-5 herë në ditë, përpara vaktit ushqimor ose në raste krizash 20-30 pika 4-5 herë në ditë;
-fëmijët 6-14 vjeç: 1-2 pika 2 herë në ditë përpara vaktit ushqimor;
-adoleshentët 14-18 vjeç: 3-5 pika 4-5 herë në ditë përpara vaktit ushqimor ose në rast krizash 20-30 pika 4-5 herë në ditë.

Përbërësit

α-pinene, β-pinene, camphene, borneol, anethol, fenchone, cineole, Virgin Olive Oil

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping