info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Rilastil Xerolact Fragile Skin Routine Set

Çmimi:2,660.00 L 1,862.00 L -30%

Set promocional për lëkurat me dermatit atopik
Çmim promocional.
200 ml, 50 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

,

Masa

200 ml, 50 ml

Skin Type

,

Specific For

Suitable For

, ,

Përshkrimi

Set me veprim pastrues dhe ushqyes, formuluar për lëkurat shumë të thata me dermatit atopik.

Seti përmban:
Rilastil Xerolact balsam lipo-relipidues 200 ml
Rilastil Xerolact vaj pastrues 50 ml

Rilastil Xerolact Balsam ushqyes me teksturë të plotë, i cili rigjeneron barrierën e lëkurës, duke rikthyer komfortin në lëkurën e thatë me tendencë atopike.
Efekt i shpejtë dhe afatgjatë që qetëson menjëherë lëkurën e thatë dhe të irrituar.
I pasur me një kompleks anti-kruarje që zvogëlon dhe qetëson kruarjen dhe skuqjen, duke rikthyer funksionin e barrierës hidrolipidike dhe duke përmirësuar elasticitetin e lëkurës.

Rilastil Xerolact vaj pastrues

Pastron butësisht lëkurën e fytyrës, trupit dhe ndihmon në rivendosjen e funksionit barrierë të lëkurës.
Gjithashtu hidraton, mbron dhe ka efektiv maksimal kundër irritimeve të lëkurës.

Laktati i sodiumit dhe glicerina : Veprim intensiv hidratues.
Vaji nga bajamet e embla dhe vaji i krundeve të orizit: Rigjenerojnë shtresën hidro-lipidike
Niacinamidet: Rikthejnë funksionin barrierë të lëkurës.

Pa sapun.
Formulim hipolaergjik dhe jo-komedogjenik.
Dermatologjikisht i testuar për praninë e nikelit, kromit, kobaltit.

Përdorimi

Aplikojeni balsamin në lëkurën e pastër dhe të thatë të fytyrës dhe trupit dy herë ose më shumë në ditë, veçanërisht në zonat e prekura nga thatësia.
Aplikojeni edhe pas dushit.

Aplikojeni në lëkurë të lagur dhe shkumëzojeni. Shpëlajeni mirë dhe thaheni me kujdes.

Përbërësit

Aqua (Water) • Paraffinum Liquidum (Mineral Oil) • Glycerin • Passiflora incarnata Seed Oil • Glyceryl Stearate • PEG-100 Stearate • Squalane • Butyrospermum parkii (Shea) Butter • Alpha-Glucan Oligosaccharide • Behenyl Alcohol • Cyclopentasiloxane • Dimethicone • Plukenetia volubilis Seed Oil • Olea europaea (Olive) Fruit Oil • Cetyl Alcohol • Panthenol • Tocopheryl Acetate • Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer • Allantoin • Hippophae rhamnoides Extract • Dipotassium Glycyrrhizate • Lecithin • Xanthan Gum • PEG-8 • Polysorbate 60 • Tocopherol •Sorbitan Isostearate • Ascorbyl Palmitate • Ascorbic Acid • Citric Acid •
Chlorphenesin • o-Cymen-5-ol • Disodium EDTA.

Aqua (Water) • Glycerin • PEG-7 Glyceryl Cocoate • Sodium Cocoamphoacetate • Sodium Lactate • Sodium Lauryl Glucose Carboxylate • PEG-90 Glyceryl Isostearate • Propanediol • Polysorbate 20 • Lauryl Glucoside • Sodium Chloride • Lactic Acid • Coco-Glucoside • Glyceryl Oleate • Oryza sativa (Rice) Bran Oil • Prunus amygdalus dulcis (Sweet Almond) Oil • Niacinamide • Schisandra chinensis Fruit Extract • Laureth-2 • Sodium Citrate • Caprylhydroxamic Acid • Citric Acid • Sorbic Acid • Tocopherol • Hydrogenated Palm Glycerides Citrate • Lecithin • Ascorbyl Palmitate • Parfum (Fragrance)

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping