info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Rilastil Sun System Mineral Fluid SPF 30

Çmimi:2,660.00 L 2,128.00 L -20%

Emulsion mbrojtës ndaj diellit me filtra mineralë për lëkurë normale mikse
50ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Action

,

Suitable For

Spf

Specific For

Përshkrimi

Formulim i krijuar posaçërisht për lëkurë shume të ndjeshme.
Ka një teksturë të lehtë që absorbohet plotësisht nga lëkura.
Parandalon irritimet e lëkurës që vijnë nga rrezatimi diellor, nga filtrat e përdorur ose nga parfumi.
Në sajë të kompleksit Pro-DNA parandalon dukurinë e fotoplakjes.
Përmban vetëm filtra fizikë.
Testuar klinikisht.
Testuar për nikel, krom, mërkur, kobalt dhe paladium.
Pa parabene, ngjyrues, parfum dhe derivate të grurit.
Pa filtra kimikë.
Rezistent ndaj ujit.
Hipoalergjik.

Përdorimi

Aplikohet rreth 30 minuta para ekspozimit ndaj rrezatimit diellor.
Riaplikohet disa herë, në varësi të ekspozimit ndaj rrezatimit.

Përbërësit

Zinc Oxide (Nano) ● Cyclopentasiloxane ● C12-15 Alkyl Benzoate ● Titanium Dioxide (Nano) ● Aqua (Water) ● Dibutyl Adipate ● Diethylhexyl Carbonate ● Cyclohexasiloxane ● PEG-30 Dipolyhydroxystearate ● Butylene Glycol ● Bis-Stearyl Dimethicone ● PEG-10 Dimethicone ● Polymethyl Methacrylate ● Silica ● Sodium Chloride ● Artemisia umbelliformis Extract ● Buddleja davidii Leaf Extract ● Peucedanum ostruthium Leaf Extract ● Disteardimonium Hectorite ● Glycerin ● Dimethicone ● Glyceryl Stearate ● Dimethiconol ● Bisabolol ● Disodium EDTA ● Oryzanol ● Phenoxyethanol ● Tocopheryl Acetate ● Schizandra chinensis Fruit Extract ● Pinus pinaster Bark/Bud Extract ● Diglycerin ● PEG-8 ● Ethylhexylglycerin ● Tocopherol ● Sodium Benzoate ● Ascorbyl Palmitate ● Potassium Sorbate ● Ascorbic Acid ● Citric Acid