info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Rilastil Summer Skincare Kit

Çmimi:2,940.00 L

Krem mbrojtës ndaj rrezatimit diellor me SPF 50 50 ml + Solucion micelar 100 ml FALAS

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Action

, ,

Suitable For

Spf

Specific For

,

Masa

100 ml, 50 ml

Përshkrimi

Set promocional

Bli kremin mbrojtës ndaj diellit & merr falas solucion micelar 100 ml

 

Rilastil Water touch fluid 50 ml

Formulim inovativ, i cili nuk përmban emulsifikues. Si pasojë,
faza yndyrore pakësohet, kremi absorbohet lehtësisht nga lëkura dhe i jep asaj një ndjesi butësie dhe komforti.
Mbron si nga rrezatimi UVA dhe nga ai UVB.
Me kompleksin e patentuar Pro Dna Complex® që rrit elasticitetin e lëkurës dhe parandalon shenjat e moshës.
I përshtatshëm për lëkurë tepër të ndjeshme dhe lehtësisht të irritueshme nga rrezatimi diellor.
Redukton rrezikun e irritimit të syve.
Rezistent ndaj ujit.
Testuar klinikisht.
Testuar për mërkur, kobalt, nikel, paladium dhe krom.
Hipoalergjik.
Jo komedogjenik.
Pa parabenë, ngjyrues, emulsifikues, parfum, alkool dhe rrjedhës të grurit.

 

Rilastil Daily Care Micellar Solution 100 ml

Ujë micelar për përdorim të përditshëm, i përshtatshëm për çdo lloj lëkure.
Pastron plotësisht lëkurën nga make-up-i dhe e ushqen atë.
Rrit elasticitetin e lëkurës dhe tonicitetin e saj.
Nuk shkakton irritime në zonën e syve.
Testuar dermatologjikisht dhe mikrobiologjikisht.
Testuar oftalmologjikisht.
Testuar për nikel, krom, kobalt, mërkur dhe paladium.
Hipoalergjik.
Jo komedogjenik.
Pa alkool.
Pa parfum.
Pa SLES dhe pa SLS.
Pa derivate të grurit.

Përdorimi

Rilastil Water touch fluid

Aplikohet në mënyrë uniforme në fytyrë dhe qafë, rreth 30 minuta para ekspozimit në diell. Riaplikohet sa herë të jetë e nevojshme.

Rilastil Daily Care Micellar Solution

Hidhet një sasi e konsiderueshme e solucionit në një pambuk dhe bëhet pastrimi i fytyrës dhe zonës rreth syve.
Nuk ka nevojë të shpëlahet.

Përbërësit

Rilastil Water touch fluid Aqua (Water) • Ethylhexyl Methoxycinnamate • Butylene Glycol • Propylene Glycol • Butyl Methoxydibenzoylmethane • Ethylhexyl Salicylate • Polymethyl Methacrylate •Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine • Dimethicone • Ethylhexyl Triazone • Silica • Polyester-7 • Glycerin • Neopentyl Glycol Diheptanoate • CI 77891 (Titanium Dioxide) • Microcrystalline Cellulose • Allantoin • Tocopheryl Acetate • Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer • Disodium EDTA • Schizandra chinensis Fruit Extract • Sodium Hyaluronate • PEG-8 • Cellulose Gum • Sodium Hydroxide • Tocopherol • Phenoxyethanol • Aluminum Hydroxide • BHT • Artemisia umbelliformis Extract • Buddleja davidii Leaf Extract • Peucedanum ostruthium Leaf Extract • Diglycerin • Sodium Lauroyl Glutamate • Ethylhexylglycerin • Ascorbyl Palmitate • Lysine • Magnesium Chloride • Ascorbic Acid • Citric Acid • Pinus pinaster Bark/Bud Extract • Sodium Benzoate • Potassium Sorbate.

Rilastil Daily Care Micellar Solution Aqua (Water) • PEG-6 Caprylic/Capric Glycerides • Glycerin • Bisabolol • Cetrimonium bromide • Tocopheryl Acetate • Disodium Phosphate • Disodium EDTA • Citric Acid.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping