info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Rilastil Maquillage Mattfusion

Çmimi:L3,360.00

Fondotintë riekulibruese dhe matifikuese për lëkurë të ndjeshme
30 ml

Rifillo


Përshkrimi

Fondotintë me teksturë fluide që bashkohet në mënyrë delikate me lëkurën.
E disponueshme në disa nuanca dhe e përshtatshme për lëkurë të ndjeshme.
Mbulon poret dhe parregullsitë e tjera të lëkurës, duke pakësuar njëkohësisht edhe sekretimin e yndyrës.
Me një përëbërës aktiv kundër ndotjes në përmbajtje, që siguron mbrojtje ndaj ndotjes ambjentale.
Testuar dermatologjikisht dhe mikrobiologjikisht.
Testuar klinikisht.
Pa parfum dhe pa derivate të grurit.
Hipoalergjik.

Përdorimi

Aplikohet pas kremit hidratues ose primer-it dhe përhapet në mënyrë të njëtrajtshme në të gjithë lëkurën.

Përbërësit

Aqua (Water) • Dimethicone • Talc • Polypropylene • Nylon-12 • Glycerin • Trimethylsiloxysilicate • Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone • Sodium Chloride • Dimethicone/PEG-10/15 Crosspolymer • Hydrogen Dimethicone • Dimethicone/ Vinyl Dimethicone Crosspolymer • Marrubium Vulgare Extract • Aluminum Hydroxide • Hydrogenated Starch Hydrolysate • Dipropylene Glycol • Citric Acid • Sodium Citrate • Epilobium Fleischeri Extract • Tocopherol • Aphanizomenon Flos-Aquae Extract • Phenoxyethanol • Sodium Dehydroacetate • Benzoic Acid • Dehydroacetic Acid • Ethylhexylglycerin • Potassium Sorbate • (+/-) CI 77891 (Titanium Dioxide) • CI 77492 (Iron Oxides) • CI 77491 (Iron Oxides) • CI 77499 (Iron Oxides).