info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Rilastil Lipofusion Intensive Night Cream

Çmimi:5,000.00 L 3,750.00 L -25%

Krem nate kundër celulitit
200 ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Action

, ,

Suitable For

Specific For

Përshkrimi

Formulim, i cili ka për qëllim të luftojë parregullsitë e lëkurës të krijuara nga celuliti.
Në sajë të përbërësve të tij ka veti të pakësojë lipogjenezën, të rrisë lipolizën dhe të nxisë metabolizmin qelizor.
Me përbërës aktivë (Iodotrati®, Zedomina-2®, Vegetable Liposome of Horse-Chestnut) që i japin këtij kremi vetinë të përmirësojë mikroqarkullimin dhe të drenojë lëngjet e tepërta.
Në sajë të Ucpeptide®, Atpeptide® dhe ekstraktit të Euglena Gracilis kremi stimulon lipolizën dhe pakëson lipogjenezën, duke ulur sasinë e yndyrës në organizëm dhe duke dhënë kështu një efekt dobësues.
Vaji esencial i qitros stimulon më tej metabolizmin e indit dhjamor.
Si rezultat lëkura rimodelohet, bëhet më e butë dhe më e hidratuar.
Testuar dermatologjikisht dhe mikrobiologjikisht.
Testuar për nikel, paladium, krom, mërkur dhe cobalt.
Pa parabenë.
Pa kafeinë.

Përdorimi

Aplikohet kremi në darkë, në
zonat e nevojshme dhe masazhohet me lëvizje rrethore deri në absorbim të plotë të tij nga lëkura.

Përbërësit

Aqua (Water) • Steareth-2 • Paraffinum liquidum (Mineral Oil) • Caprylic/Capric Triglyceride • Ethylhexyl Palmitate • Euglena gracilis Extract • Steareth-21• Dimethicone • Propylene Glycol • Oryza sativa (Rice) Bran Oil • Prunus amygdalus dulcis (Sweet Almond) Oil • Helianthus annuus (Sunflower) Seed Oil • TEA-Hydroiodide • Butyrospermum parkii (Shea) Butter • Olea europaea (Olive) Oil Unsaponifiables • Aesculus hippocastanum (Horse Chestnut) Extract • Curcuma zedoaria Root Oil • Zingiber officinale (Ginger) Root Oil • Eugenia caryophyllus (Clove) Flower Oil • Tripeptide-3 • Decapeptide-2 • Escin • Citrus aurantium bergamia (Bergamot) Fruit Oil • Foeniculum vulgare (Fennel) Oil • Cinnamomum zeylanicum Leaf Oil • Piper nigrum (Pepper) Seed Oil • Limonene • Carbomer • Linalool • Cera alba (Beeswax) • Eugenol • Arginine • Citral • Xanthan gum • Glycerin • Cinnamal • Lecithin • Tocopherol • Butylene Glycol • Phenoxyethanol • Ethylhexylglycerin • Benzoic Acid • Potassium Sorbate • Dehydroacetic Acid • Pentaerythrityl Tetra-di-t-Butyl Hydroxyhydrocinnamate • Disodium EDTA.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping