info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Rilastil Kit Baby Rilastil Sun System Fluid Baby Lotion + Dermastil Pediatric Cleanser -FREE

Çmimi:3,430.00 L 3,087.00 L -10%

Emulsion trupi me SPF 50+ për bebe
200ml + Larës për trupin & kokën për bebe 250 ml FALAS

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

,

Skin Type

Hair Type

Action

,

Suitable For

,

Specific For

, ,

Përshkrimi

Rilastil Sun System Fluid
I krijuar posaçërisht për lëkurën delikate të fëmijëve tuaj, ky emulsion aplikohet lehtësisht dhe absorbohet plotësisht nga lëkura.
Ofron mbrojtje si ndaj rrezatimit UVA dhe ndaj atij UVB dhe parandalon djegiet apo irritimet që mund të vijnë si pasojë e ekspozimit për një kohë të gjatë në diell.
Në sajë të kompleksit Pro-DNA mbron lëkurën nga dukuria e fotoplakjes.
Ushqen dhe zbut lëkurën.
Testuar dermatologjikisht dhe mikrobiologjikisht.
I testuar nën mbikëqyrjen e mjekëve pediatër.
Testuar për nikel, kobalt, mërkur, paladium dhe krom.
Rezistent ndaj ujit.
Hipoalergjik.
Pa parabenë.
Pa alkool dhe pa parfume.

Dermastil Pediatric Cleanser
Krijuar posaçërisht për të mbrojtur lëkurën delikate të fëmijëve tuaj.
Pastron lëkurën pa dëmtuar shtresën hidrolipidike të saj.
Përmban surfaktantë miqësorë me lëkurën dhe ka një pH të tillë që nuk shkakton djegje apo irritim të syve.
I testuar dermatologjikisht dhe nën mbikëqyrjen e pediatrëve.
I testuar për nikel, krom, kobalt, mërkur dhe paladium.
Hipoalergjik.
Përmban parfume që nuk shkaktojnë alergji.
Pa parabene.
Pa SLES, pa SLS, pa derivate të grurit.
Pa ngjyrues.

Përdorimi

Rilastil Sun System Fluid
Aplikohet rreth 30 minuta para ekspozimit ne diell dhe riaplikohet aq herë sa është e nevojshme.

Dermastil Pediatric Cleanser
Hidhet një sasi shampoje në duar dhe shpërhapet në trupin dhe kokën e fëmijës. Masazhohet, me qëllim që të shkumojë dhe më pas shpëlahet me ujë të bollshëm.
Mund të përdoret çdo ditë.

Përbërësit

Rilastil Sun System Fluid
Aqua (Water) ● Diethylhexyl Carbonate ● Titanium Dioxide ● Octocrylene ● Dibutyl Adipate ● Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine ● PEG-30 Dipolyhydroxystearate ● Cyclopentasiloxane ● Butyl Methoxydibenzoylmethane ● Butylene Glycol ● Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid ● Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate ● Triethanolamine ● Cyclohexasiloxane ● Silica ● Sodium Chloride ● Euphorbia cerifera Cera [Euphorbia cerifera (Candelilla) Wax] ● Oryzanol ● Tocopheryl Acetate ● Dimethicone ● Bisabolol ● Ethylhexyl Methoxycinnamate ● Dipotassium Glycyrrhizate ● Glycerin● Buddleja davidii Leaf Extract ● Peucedanum ostruthium Leaf Extract ● PEG-8 ● Tocopherol ● Diglycerin ● Aloe barbadensis Leaf Juice ● Artemisia umbelliformis Extract ● Ascorbyl Palmitate ● Pinus pinaster Bark/Bud Extract ● Sodium Hydroxide ● Phenoxyethanol ● Ethylhexylglycerin ● Potassium Sorbate ● Sodium Benzoate ● Citric Acid ● Ascorbic Acid ● Disodium EDTA.

Dermastil Pediatric Cleanser
Aqua (Water) ● Cocamidopropyl Betaine ● Sodium Cocoyl Isethionate ● Disodium Cocoamphodiacetate ● PEG-7 Glyceryl Cocoate ● Polysorbate 20 ● Sodium Chloride ● Propanediol ● Sodium Lauroyl Sarcosinate ● Sodium PCA ● Stearic Acid ● Lactic Acid ● Ceteareth-60 Myristyl Glycol ● Betaine ●Tocopheryl Acetate ● Panthenol ● Caprylhydroxamic Acid ● Polyquaternium-10 ● Disodium EDTA ● Tetrasodium EDTA ● Parfum (Fragrance).