info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Rilastil Elasticizing Cream

Çmimi:5,740.00 L 4,305.00 L -25%

Krem që rrit elasticitetin e lëkurës
200 ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Action

Suitable For

, ,

Specific For

Përshkrimi

Formulim hidratues dhe zbutës, i përshtatshëm për lëkurë të thatë që ka humbur elasticitetin.
Në sajë të ekstrakteve të bimës Pisum Sativum, parandalon degradimin e fibrave të elastinës dhe kolagjenit.
Me qëllim që të rigjenerohet shtresa e dëmtuar e lëkurës, kremit i është shtuar dhe vaji i krundeve të orizit.
Pas disa përdorimesh lëkura juaj do ketë fituar tonicitetin, hidratimin dhe elasticitetin e humbur.
Testuar dermatologjikisht dhe mikrobiologjikisht.
Testuar klinikisht.
Testuar për nikel, kobalt, krom, mërkur dhe paladium.
Jo komedogjenik.
Pa derivate të grurit.

Përdorimi

Aplikohet çdo ditë në lëkurë.
Për nje efekt më të shpejtë rekomandohet të përdoret i me vajin dhe ampulat.

Përbërësit

Aqua (Water) • PEG-6
Stearate • PEG-8 • Petrolatum • PEG-32 Stearate • Stearic Acid • Lanolin Oil • Sorbitol • Aluminum Starch Octenylsuccinate • Isopropyl Lanolate • Pisum sativum (Pea) Extract • Panthenol • Oryza sativa (Rice) Bran Oil • Glycerin • Sodium PCA • Lanolin Alcohol • Oryzanol • Leucine • Isoleucine • Valine • Lysine • Proline • Niacinamide • Tocopheryl Acetate • Arginine • Dimethicone • Hexyl Cinnamal • Cinnamyl Alcohol • Lactic Acid • Imidazolidinyl Urea • Citronellol • Glycine soja (Soybean) Oil • Methylparaben • Benzyl Salicylate • Benzyl Benzoate • Propylparaben • Disodium EDTA • Butylphenyl Methylpropional • BHA • BHT • Linalool • Parfum (Fragrance).

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping