info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Rilastil EAP Lipogel Restructuring Oil

Çmimi:1,650.00 L 1,237.50 L -25%

Xhel vajor ushqyes për lëkurë të thatë dhe të irrituar
30ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Action

Suitable For

, ,

Specific For

Përshkrimi

Formulim i përshtatshëm për t’u përdorur nga të rriturit dhe nga fëmijët dhe bebet.
Përdoret në rastet kur lëkura thahet së tepërmi dhe fillon të çahet dhe irritohet.
Indikohet:
-në rastet e irritimeve që vijnë nga depilimi ose tatuazhet;
-në rastet e tharjes dhe çarjes së lëkurës nga temperaturat e ulëta (në pjesën e buzëve, duarve, faqeve);
-në irritimet e shkaktuara nga pelenat;
-në parandalimin e fisurave.
Përmban:
-vitaminën E që ka veti antioksiduese, ushqyese dhe zbutëse,
-vitaminën A, që ka veti të rrisë elasticitetin dhe të ushqejë lëkurën,
-Provitaminën B5, që zbut dhe rigjeneron lëkurën.
Testuar klinikisht nën mbikëqyrjen e mjekëve pediatër.
Testuar dermatologjikisht dhe mikrobiologjikisht.
Testuar për nikel, mërkur, krom, kobalt dhe paladium.
Pa parfum, konservues, ngjyrues dhe derivate të grurit.
Hipoalergjik.

Përdorimi

Aplikohet një ose dy herë në ditë në lëkurë të thatë dhe masazhohet lehtësisht deri në absorbim të plotë të tij nga lëkura.
Për të rriturit maksimumi i aplikimit është 3 herë në ditë.

Përbërësit

Tocopheryl Acetate •
Panthenyl Triacetate • Retinyl Palmitate • Tocopherol.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping