info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Rilastil Brightening & Uniforming Essentials Duo

Çmimi:5,990.00 L 4,193.00 L -30%

Set promocional kundër njollave
40 ml, 30 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

,

Masa

30 ml, 40 ml

Skin Type

,

Specific For

, ,

Suitable For

Përshkrimi

Set për lëkurë me njolla i cili përmban:

RILASTIL INTENSE C 30 ml
Vitamina C e teknologjisë së lartë 15% rrit prodhimin e kolagjenit në dy mënyra, duke vepruar si një koenzimë në sintezën e llojeve të kolagjenit 1 dhe 3 (kolagjeni 1 rrit qëndrueshmërinë dhe kolagjeni 3 rikthen elasticitetin e lëkurës) dhe duke penguar ndarjen e kolagjenit. Parandalon formimin e hiperpigmentimit, barazon tonalitetin, mbron lëkurën nga ndikimet e jashtme të dëmshme dhe radikalet e lira.

RILASTIL D-CLAR DAILY

Rilastil ka zhvilluar një protokoll efektiv dermatologjik D-Clar për përdorim në shtëpi, i destinuar për trajtimin e hiperpigmentimit, një problem me të cilin përballen shumë femra pavarësisht moshës. Produktet janë efektive në çdo fazë të formimit të njollave në lëkurë, zbardhojnë dhe përmirësojnë dukshëm tonalitetin e fytyrës, si dhe janë efektive për heqjen e shenjave të akneve.

Njollat ​​dhe shenjat ​​në fytyrë, dekolte dhe duar janë shenja të moshës, ekspozimit të tepërt në diell, ndryshimeve hormonale, pasojave të terapive me ilaçe fotosensibilizuese ose inflamacionit të lëkurës. Trajtimi i hiperpigmentimit përfshin masa parandaluese për të shmangur shfaqjen e tyre ose përkeqësimin e gjendjes ekzistuese. Përdorimi i vazhdueshëm i kremrave kundër diellit me një SPF të duhur është thelbësor si masë paraprake.

Përdorimi

Gel Serum Vitamin C
Aplikoni 4-5 pika serum në lëkurën e pastër dhe të thatë në mëngjes dhe shpërndajeni në mënyrë të barabartë në fytyrë, qafë dhe dekolte.Masazhoni butësisht nga qendra e fytyrës drejt skajeve, derisa lëkura ta përthithë tërësisht serumin. Shmangni kontaktin e drejtpërdrejtë me sytë; nëse është e nevojshme, shpëlajini me ujë. Ruani shishen e serumit të mbyllur larg burimeve të nxehtësisë.

D-Clar Cream:
Aplikohet në mëngjes dhe në mbrëmje në vendet ku lokalizohet hiperpigmentimi; shmangni zonën rreth syve.

Përbërësit

RILASTIL D-CLAR CREAM : Aqua (Water) • Glycerin • Cetearyl Alcohol • Diethylhexyl Carbonate • Niacinamide ·Helianthus annuus (Sunflower) Seed Oil • Bis-PEG/ PPG-16/16 PEG/PPG-16/16 Dimethicone • Polymethyl Methacrylate • 3-O-Ethyl Ascorbic Acid • Glyceryl Stearate ·PEG-100 Stearate • Butyrospermum parkii (Shea) Butter • Sodium PCA • Oryza sativa (Rice) Bran Oil • Olea europaea (Olive) Oil Unsaponifiables • Ceteareth- 25 • Arginine • Caprylic/Capric Triglyceride • Carbomer • Dimethicone • Polyglyceryl-10 Oleate ·Tocopheryl Acetate • Sodium Hyaluronate • Hydroxyresveratrol • Sodium DNA • Tetrapeptide-30 • Oryzanol • Urea • PCA • Hydrolyzed Rice Protein • Sorbitol • Lysine • Allantoin • Polyglyceryl-6 Laurate • Sorbitan Palmitate • Diglycerin • Lactic Acid • Tocopherol • Chlorphenesin • o-Cymen-5-ol • Disodium EDTA • Pentaerythrityl Tetra-di-t-Butyl Hydroxyhydrocinnamate • Parfum (Fragrance).

RILASTIL VITAMIN C SERUM: Aqua (Water) • 3-O-Ethyl Ascorbic Acid • Citric Acid • Sodium Hyaluronate • Hydrolyzed Hyaluronic Acid • C12-13 Pareth-9 • Sodium Benzoate • Potassium Sorbate • Sodium Hydroxide • Parfum (Fragrance).

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping