info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Power of Nature Hydrolytes

Çmimi:22,000.00 L 19,800.00 L -10%

Kripëra dhe minerale që rikthejnë hidratimin sidomos pas episodeve diarreike
20 tableta eferveshente

Stock: S’ka stok

SKU: 003924
Etiketa: , , , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Lactose Gluten

,

Masa

20 tableta eferveshente

Suitable For

Përshkrimi

Minerale si kalçiumi, magnezi, kaliumi janë të rëndësishëm për muskujt, nervat dhe qelizat tona. Kur balanca e këtyre mineraleve prishet mund të ndodhë dehidratim.
Prishja e balancës elektrolitike ndodh në rastet e diarresë, djersitjes së shtuar dhe pas një aktiviteti të shtuar fizik.

Kaliumi:
-është i rëndësishëm për muskujt;
-është i nevojshëm për mirë-funksionimin e sistemit nervor;
-ndihmon në pasjen e niveleve normale të presionit të gjakut.

Magnezi:
-merr pjesë në proçeset metabolike që shoqërohen me çlirim energjie;
-është i rëndësishëm për funksionin normal të muskujve;
-merr pjesë në proçesin e neurotransmetimit.

Hydrolytes përmban magnez, kalçium, kalium, klorure dhe natrium dhe është i rëndësishëm në rastet e dehidrimit.
Ka shije limoni.

Nuk përmban:
-gluten;
-laktozë;
-konservues.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore normale.
Këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi nësë ushqeni me gji, nëse jeni shtatzënë apo keni një sëmundje të caktuar.
Ky produkt nuk ka për qëllim të parandalojë, trajtojë apo kurojë sëmundje.
Të ruhet në një vend të freskët, të thatë dhe i mbrojtur nga drita.

Përdorimi

Rekomandohet të pihet 1 tabletë në ditë. Tableta tretet në një gotë ujë në temperature ambjenti.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

active Ingredients per tablet Concentration per tablet

Sodium 263 mg
Potassium 200 mg
Chloride 195 mg
Magnesium 50 mg
Calcium 50 mg