info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Power of Nature D-Vit3 2000UI

Çmimi:940.20 L 846.18 L -10%

Suplement ushqimor me vitaminë D3 e rëndësishme për kockat dhe muskujt
60 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Lactose Gluten

,

Masa

60 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Vitamina D3 është një vitaminë e tretshme në yndyrna, e cila sintetizohet në lëkurë, kur ajo bie në kontakt me rrezet e diellit.
Studime të shumta kanë treguar që vitamina D3 është shumë e rëndësishme për shkak të funksioneve të shumta në organizëm.
Ajo ndihmon në:
-përthithjen e kalçiumit dhe fosforit dhe në mbajtjen e niveleve normale të kalçiumit në gjak;
-forcimin e kockave dhe të dhëmbëve;
-ruajtjen e funksionit normal të muskujve;
-funksionimin normal të sistemit imunitar;
-rritjen dhe zhvillimin normal të fëmijëve.

Ky suplement këshillohet të përdoret nga:
-gratë gjatë periudhës së menopauzës;
-njerëzit mbi 50 vjeç;
-njerëzit me defiçiencë të vitaminës D3;
-njerëzit që nuk arrijnë ta metabolizojnë siç duhet vitaminën D3.

Nuk përmban:
-gluten;
-laktozë;
-sheqer;
-konservues.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore normale.
Këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi nësë ushqeni me gji, nëse jeni shtatzënë apo keni një sëmundje të caktuar.
Ky produkt nuk ka për qëllim të parandalojë, trajtojë apo kurojë sëmundje.
Të ruhet në një vend të freskët, të thatë dhe i mbrojtur nga drita.

Përdorimi

Rekomandohet të pihet 1 tabletë në ditë mbas ushqimit.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

Active Ingredients per tablet:
Vitamin D3 2000UI