info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Plasmon Nutrimune Latte di Crescita 3

Çmimi:455.00 L

Qumësht i lëngshëm për fëmijë nga 1 deri në 2 vjeç
2 x 500 ml

Stock: Ka stok

SKU: PL135
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Masa

2 x 500 ml

Suitable For

Përshkrimi

Qumështi i gjirit është qumështi më i përshtatshëm për të porsalindurit.
Përmban të gjitha vlerat ushqyese, të nevojshme për zhvillimin infantil dhe një sistem imunitar të shëndetshëm.
Në rastin kur ushqyerja me gji nuk është e mundur, ose qumështi i gjirit i pamjaftueshëm, atëherë mund të përdoret qumështi formulë.

Plasmon Nutrimune është një qumësht formulë i lëngshëm, që përmban Laktobacilin Paracasei CBA L74.
Ai gjithashtu përmban vitaminat A, C dhe D, të cilat kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar.
I pasur me kalçium, hekur, zink dhe 11 vitamina.

I prodhuar në Itali, me qumësht italian.
Qumështi mblidhet brenda 24 orësh nga mjelja.

Paketimi i pahapur mund të ruhet në temperaturë ambjenti për një kohë të gjatë.
Mbasi hapet mund të ruhet në frigorifer deri në 48 orë.

Përdorimi

Plasmon Nutrimune është gati për përdorim dhe mund të konsumohet si në temperaturë dhome ashtu dhe i ngrohtë.
Nuk duhet të zihet, me qëllim që të mos humbasin vlerat ushqyese të tij.
Tundeni mirë flakonin përpara përdorimit.
Përdorimi dhe ruajtja jo e duhur mund të shkaktojë probleme shëndetësore te fëmijët tuaj.
Mos ripërdorni qumështin e ngelur.

Përbërësit

Waterfall
Milk with 3.2% fat (35%)
Lactose from milk
Vegetable oils (low erucic acid rapeseed, coconut, sunflower)
Fermented skimmed milk powder with Lactobacillus paracasei CBA L74 (1%)
Fructose, Mineral salts (calcium carbonate, calcium hydrogen phosphate, trisodium citrate, potassium chloride, ferrous lactate, zinc sulphate, copper sulphate, manganese sulphate, sodium selenite, potassium iodide)
Maltodextrin
Vitamins (Vitamin C, Vitamin E, Pantothenic Acid, Niacin, Thiamine, Vitamin B6, Riboflavin, Vitamin A, Folic Acid, Vitamin K, Biotin, Vitamin D, Vitamin B12)
Emulsifier: soy lecithin
Vanillin
Taurine

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping