info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Sale!

Phyto Phytojojoba Moisturizing Mask

Çmimi:L2,980.00 L2,533.00 -15%

Maskë për flokë të
thatë
150ml

Stock: In stock

Additional information

Brand

Përshkrimi

Maskë me një teksturë
konsistente, e krijuar specifikisht për të hidratuar flokët e thatë.
Vaji jojoba i pasur me acide yndyrore rigjeneron barrierën hidrolipidike të lëkurës dhe pengon dehidratimin e saj.
Vitamina E në sajë të vetive antioksiduese pengon dëmtimin e mëtejshëm të flokëve nga faktorët mjedisorë dëmtues.
Formulimit i janë shtuar dhe ekstraktet e mëllagës, të cilat në sajë të mucilagjeve që përmbajnë formojnë një shtresë xheli në sipërfaqe të flokut duke e mbajtur atë të hidratuar.
Lehtëson krehjen e flokut, e mban atë të butë dhe i ofron shkëlqim.

Përdorimi

Aplikohet në të gjithë gjatësinë e flokut, lihet për 1-2 minuta dhe shpëlahet me ujë të bollshëm.
Për një efekt më intënsiv lihet 5-7 minuta.

Përbërësit

AQUA / WATER / EAU. CETEARYL ALCOHOL. CETYL ALCOHOL. BEHENTRIMONIUM CHLORIDE. SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL. HYDROXYETHYLCELLULOSE. PHENOXYETHANOL. CETRIMONIUM CHLORIDE. PARFUM / FRAGRANCE. CHLORPHENESIN. HYDROLYZED PEA PROTEIN. POLYQUATERNIUM-53. MALVA SYLVESTRIS (MALLOW) FLOWER EXTRACT. DISODIUM PHOSPHATE. SODIUM PHOSPHATE. CITRIC ACID. POLYSORBATE 60. TETRASODIUM EDTA. GLYCERIN. POTASSIUM SORBATE. COUMARIN. 416B.