info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Phyto Phytocyane Anti Hair Loss Program

Çmimi:8,130.00 L 7,317.00 L -10%

Trajtim i plotë, efikas dhe bimor kundër rënies së flokëve

Stock: S’ka stok

SKU: PHY066
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

, ,

Hair Type

Masa

120 kapsula, 90 ml, 250 ml

Suitable For

Specific For

Përshkrimi

Seti Phyto Phytocyane Anti Hair Loss është trajtimi i plotë për flokët e dobët, që bien.
Përmban:
-Suplemetin ushqimor Phytophanere;
-Ampulat kudër rënies Phytocyane;
-Shampon Phytocyane.

Kapsula e ”bukurisë” Phyto mbështet rritjen e flokëve, forcimin e thonjve dhe nxit shkëlqimin e lëkurës nga brenda jashtë.
Kapsulat përmbajnë biotinë, e nevojshme për rritjen, forcimin dhe shkëlqimin e flokëve.
Kombinimi perfekt i vitaminave, aminoacideve, substancave antioksiduese dhe acideve yndyrore, forcon thonjtë, flokët dhe i mbron ato nga faktorët e jashtëm dëmtues.
I testuar klinikisht.

Shampoja Phytocyane është zgjedhja e duhur për flokë të hollë dhe të dobët.
Përmban:
-ginkgo biloba, që forcon flokët;
-ekstraktet e cinchona bark, me veti stimuluese.
Shampoja stimulon rritjen e flokut, i rikthen volumin, fortësinë dhe gjallërinë.

Stresi, lodhja, shtatzënia, medikamentet ose ndryshimi stinor ndikojnë negativisht në mirëqënien e flokëve tuaj.
Ampulat Phytocyane kanë një veprim të 3-fishtë:
-suportojnë mikroqarkullimin e gjakut në skalp, duke krijuar një mjedis të favorshëm për daljen e flokut të ri;
-kombinojnë aminoacidet me vitaminat B dhe proteina që nxisin prodhimin e keratinës dhe përmirësojnë trashësinë e flokut;
-rrisin shkëlqimin e flokëve.
Në një studim me 31 femra pjesëmarrëse u vu re se 94% e tyre panë rezultate pozitive nga përdorimi i ampulave.

Përdorimi

Rekomandohet të pihen 2 kapsula Phytophanere në ditë, preferohet të konsumohen në mëngjes.
Rezultatet e para fillojnë të vihen re pas 4 javësh.

Shampoja Phytocyane aplikohet në skalpin e njomë, masazhohet, lihet për 2 minuta dhe më pas shpëlahet me ujë të bollshëm.

Ampulat Phytocyane
rekomandohet të përdoren muajin e parë 3 herë në javë. 2 muajt e tjerë 1 herë në javë.
Ampula aplikohet në skalp të thatë, masazhohet që të përhapet në të gjithë skalpin dhe më pas stilohet floku si normalisht.
Nuk shpëlahet.

Përbërësit

Phytophanere Ingredients:Gelatin, Carrot Oil in Sunflower Oil with Rosmary Extract, Acerola Extract Enriched with Vitamin C, Glycerin, Borage Seed Oil at 20% GLA, Hydrogenated Soybean Oil, Fish Oil, Rice Bran Oil, L-Alpha Tocopheryl Acetate, Yeast, Wheat Germ Oil, Calcium Pantothenate, Soybean Lecithin (Gluten), Orizanol, Pyridoxine Chlorhydrate, Riboflavine, Biotin, Colors: E 171, E 172, Cereal Flavor.

Phytocyane Shampoo Ingredients:Cinchona Succirubra Bark Extract, Water (Constitutive Des Matières Premières), Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside, Peg-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Hydrolyzed Wheat Protein Pg-Propyl Silanetriol, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Panthenol, Fragrance, Glycerin, Potassium Sorbate, Pyridoxine Hcl, Sodium Chloride, Tromethamine, Phenoxyethanol, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Citric Acid, Tetrasodium Edta, Sodium Benzoate.

Phytocyane ampoules ingredients:
EQUISETUM ARVENSE EXTRACT. ALCOHOL DENAT.. AQUA / WATER / EAU. PROPANEDIOL. GLYCERIN. CITRUS LIMON (LEMON) PEEL OIL. GLOBULARIA CORDIFOLIA CALLUS CULTURE EXTRACT. ARGININE. LACTIC ACID. PARFUM / FRAGRANCE. SERENOA SERRULATA FRUIT EXTRACT. GLYCINE SOJA (SOYBEAN) GERM EXTRACT. TRITICUM VULGARE (WHEAT) GERM EXTRACT. PVP. SALVIA OFFICINALIS (SAGE) OIL. THEOBROMA CACAO (COCOA) EXTRACT. CUPRESSUS SEMPERVIRENS LEAF/NUT/STEM OIL. LENTINUS EDODES EXTRACT. MELALEUCA LEUCADENDRON CAJAPUT OIL. PANTHENOL. PYRIDOXINE HCL. ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF OIL. SWERTIA CHIRATA EXTRACT. MALTODEXTRIN. CANANGA ODORATA FLOWER OIL. GLUCONOLACTONE. ALCOHOL. SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT. HYDROXYPROPYL CHITOSAN. SODIUM BENZOATE. POTASSIUM SORBATE. CALCIUM GLUCONATE. DEXTRAN. TRIFLUOROACETYL TRIPEPTIDE-2. LIMONENE. LINALOOL. CITRAL. BENZYL BENZOATE. BENZYL SALICYLATE. GERANIOL. FARNESOL. BENZYL ALCOHOL. 1194A.